Kilka słów o szkolnictwie od mieszkańca

Od kilku lat Liceum Ogólnokształcące w Michałowie stacza się po równi pochyłej. Wszelkie informacje na temat wyników nauczania oraz efektywności nauczania możemy obejrzeć na stronie liceapolskie.pl . Szkoła powstała w latach czterdziestych, ma ogromne tradycje.Innowacją miało być niepubliczne gimnazjum, Podjął tam naukę cały jeden uczeń z naszej gminy. Zamiast pójść w szkolnictwo zawodowe, pani dyrektor z ,,doradcami”  zaczynają niszczyć szkołę podstawową, gimnazjum, a najbardziej przedszkolaków.

Przeniesienie gimnazjum na ulicę Sienkiewicza5 pozwoli dyrekcji (Burak, Lewszuk) zachowanie stanowisk, a pozostałym nauczycielom (LO) uzupełnienie etatów.Uczniowie będą uczyć się w zbutwiałych, z grzybem, nieremontowanych  od lat salach. Zajęcia z w-f  będą odbywać się w małej, bez zaplecza sali gimnastycznej (w dzisiejszych czasach trudno to nazwać salą gimnastyczną). Boiska nawet, jak kiedyś były teraz na terenie szkoły zostały zaniedbane (co prawda na przyjazd gości z powiatu skoszono trawę)…..

Po co uczniom Pływalnia, przecież to  pozostałość po Nazarce ,,nikomu”(czyt. Zespół Szkół) niepotrzebna.

Stołówka, po co? Przecież nieopodal jest Lewiatan, czy Biedronka. Przedszkolaki będą korzystały w szkole, ale co z pracownikami obsługi, kuchni. Ale co to obchodzi panie dyrektor (Burak, Suprun, Barszczewska, Lewszuk).

Co ponadto mogą zaproponować: przede wszystkim luz. Nie będzie problemu z promocją do kolejnej klasy . Nie ma potrzeby dyscyplinowania uczniów, a najważniejsze-popielniczki dla uczniów są ustawione pod budynkiem szkoły.

Zdam tu pytanie: DLACZEGO ŻADNE Z DZIECI PANI DYREKTOR LEWSZUK NIE KONTUOWAŁO NAUKI W ZESPOLE SZKÓŁ W MICHAŁOWIE? – przecież to szkoła wielu możliwości!!!

Podobną historię, jak nasze  ma I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach. Jednak tam wszystko działa do dnia dzisiejszego prężnie, szkoła zachowała swój poziom i nie ma problemu z naborem.

,,Łapskie liceum” jest dobrze zarządzane, a dobro uczniów jest najważniejsze. W naszym liceum najważniejszy jest interes władzy. Zamiast nauczania i wychowania – uprawianie polityki.

Zdaję sobie sprawę, że moje słowa nic nie zmienią. Teraz pani Burak jest u władzy,  wszystkie jej pomysły, bez względu na to, czy mają sens, czy dobrze służą społeczeństwu, muszą być wdrożone. To straszne, że ludzie bez osiągnięć mają wsparcie we władzach. Ich interesy są ponad wszystkich, a jeśli pospólstwu się nie podoba to fora.

absolwentka szkoły, która jeszcze coś znaczyła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.