Opinie mieszkańców:

- Wysłuchałem reportażu w Radiu Białystok wstyd mi za Burmistrza Konończuka, zauważyłem próbę kłamstwa, a potem tchórzostwa ucieczki od redaktora.

- Po co mu było te całe burmistrzowanie przecież sam musiał wiedzieć, że do mediów się nie nadaje, kontakty z ludźmi ma kiepskie bo nie ma takiej natury aby dyskutować, a żeby posługiwać się argumentami trzeba mieć dużą wiedzę. Z inwestycjami też za wiele nie miał do czynienia po co mu to było?

- Uciekał od redaktora, uciekł z debaty w GOKu od interesantów też ucieka bo nie ma czasu dla nikogo, z tego co wiem pracownicy też się skarżą. Taki burmistrz.

- Burmistrz pyta pracowników czy będzie deszcz padał niektórzy dziwią się co za różnica on odpowiada bo zboże nie rośnie. Ludzie się zastanawiają jak może być w gminie dobrze jak gmina może dużo inwestować, realizować projekty , pozyskiwać pieniądze skoro burmistrz nawet w pracy myśli o gospodarstwie w Kobylance. Moim zdaniem będąc burmistrzem nawet po pracy powinien myśleć o gminie. Czy kiedyś nie mieliśmy takiego burmistrza?

- Ostatnio zadałem sobie pytanie co Konończuk robił przez ostatnie 16 lat. Moim zdaniem łatał dziury, wymieniał znaki i wycinał krzaki a po pracy zajmował się krowami. Gdzie miał się rozwijać, czegoś nauczyć z kim bywał? Dopiero teraz zdałem sobie z tego sprawę a ta sesja pokazała jak mało on wie. Mam wrażenie, że wszystko się toczy obok jego. Ogarnęło mnie przerażenie, że do„budowy domu”(Michałowa) zatrudniliśmy majstra, który 16 lat nawet kielni nie trzymał w ręku?

- Proszę spójrzcie na chłopców z ławka lizusów! Nie potrafią słowa krytyki powiedzieć o swoim guru o nowej władzy która w radiu błaźni się i wychodzi na jaw jej prawdziwe oblicze. To w końcu zastrasz czy nie? Czyżby redaktor i wszyscy na własne uszy usłyszeli? Natomiast ławka znowu wraca do poprzedniego burmistrza. Jakiś kompleksik? Zajmijcie się obecnym burmistrzem jak nie tchórzycie, jak stać was na to? Nie potraficie znaleźć argumentów na obronę Konończuka. Mam propozycję pomóżcie Konończukowi w gospodarstwie w Kobylance to może więcej będzie miał czasu dla gminy…… Nazarko jest prywatnym człowiekiem pracuje, ma rodzinę po co zaczepiać człowieka? Czyżby nie możecie przeżyć gorzkiej prawdy, że nie jesteście w stanie doskoczyć, że wasz guru nowy Burmistrz niczym się nie wykazał i pomału dociera do was ta prawda, że są małe szanse aby się wykazał. Wystarczy popatrzeć na sesję jakie są jego kompetencje. Jeżeli ktoś odrobinę się zna na samorządzie widział – żenada. Brawo Marylka!!! Wy natomiast zamiast wnieść odrobinę merytoryki czepiacie się zwrotów, słówek. Ale cóż rozumiem trzeba na czymś się znać. Biedaczki nawet nie macie się kogo poradzić! Czyżby cała ekipa kompetencją nie grzeszyła? To właśnie Was przeraża, że ludzie zaczynają to widzieć. Z boku można pyskować szydzić wyśmiewać ale jak się idzie po władzę, zdobywa się ją to nie ma miejsca na takie działania ludzie oczekuję ciężkiej merytorycznej pracy na ich rzecz. A całą tą obecną ekipę na to nie stać. Jeżeli jest inaczej przestańcie zaczepiać ludzi i pokarzcie co potraficie zrobić!!! Jeszcze jedno zbulwersowały mnie słowa jednej z mieszkanek w reportażu która stwierdziła, że jak radni czują się zastraszani to niech rezygnują. Pomyślałam o sytuacji z którą kiedyś się zetknęłam jak mego syna w szkole dręczył kolega. Poszłam na skargę i szkoła z tym kolegą syna zrobiła porządek. Aż boję się pomyśleć co by było gdybym usłyszała od wychowawczyni, że jak mój syn czuje się dręczony to niech rezygnuje ze szkoły! Czyli nie oprawca a ofiara ma rezygnować ma uciekać ma być upokorzona. Doprawdy nie życzę aby ta pani doznała takiego uczucia aby tak została kiedykolwiek potraktowana. Zastanawiam się czy słysząc takie wypowiedzi nie są one podwalinami do totalitaryzmu? I takie zachowania władzy zapędami w stronę reżimu?

- Gratulacje dla przewodniczącej Ancipiuk bo się rozwija a Konończuk szkoda gadać raczej w tył

- Nazarko teraz jak go potraktowali w gminie całe siły przeznaczy w pracę zawodowa i prywatny biznes. A do tej pory pokładał w działania na rzecz gminy. Chcę pogratulować panu Markowi, że poza naszą gminą jest doceniany. Ale tak naprawdę jest mi smutno bo tworzył dla nas Michałowo i mógł dalej to robić a tak pracuje na rzecz innej firmy innej społeczności. Jak mogliśmy stracić takiego człowieka? Gdzie ci co jego tak opluwali? Co oni potrafią a raczej co zrobili? Bo do tej pory nie widzę ich dokonań? Czy pozbywanie się ludzi potrafiących coś zrobić, aktywnych jest klątwą Michałowa? Z tego co słyszałam na radnego też nie wystartuje. Bardzo żałuję. Przemknęła u mnie jedna myśl, że pewna epoka, dobry czas dla naszej gminy się kończy.

- Ludzi zdolnych, którzy odnieśli sukces odpychają z samorządu do prywatnego biznesu a przyjmują  ….. Szkoda bo mogliby coś fajnego tak jak do tej pory stworzyć a tak mamy tylko pyskówki na sesji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.