„Perełki” z wrześniowego wydania Gazety Michałowa:

Kto i co powiedział i nasz komentarz! A co Wy o tym myślicie?

Radny Dziewiątkowski jedyny bez grzechu?!

Radny Dziewiątkowski – po niżej jakiegokolwiek poziomu?

Radny Dziewiątkowski – kolejny geniusz finansjery o „formach oszczędzania” ekipy swojaków

Radny Dziewiątkowski -„Człowiek który nie płaci podatków tak naprawdę traci prawo roszczeniowości” – czyli mieszkaniec ma prawo ale tylko jak zapłaci?!!! SZOK!!!

A teraz szerzej co powiedział radny Dziewiątkowski – w swoim wywiadzie:….

-„…Muszę jednak z wielkim żalem przyznać, że wygląda to zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałem na początku….” „…część radnych w dalszym ciągu zajmuje się wyłącznie załatwianiem swoich własnych interesów…” „W związku z tym, tak jak mówiłem wielokrotnie, to jest moja pierwsza i ostatnia kadencja w RM”

I tu szanowni mieszkańcy gorszych pierdół to dawno nie słyszeliśmy. Po pierwsze….

nie spotkaliśmy się z tym aby jakikolwiek radny bez względu z jakiej ekipy w którejkolwiek kadencji zajmował się wyłącznie załatwianiem swoich własnych interesów. Do poszczególnych zachowań jak najbardziej można mieć zastrzeżenia i to do wszystkich ale żeby napisać „wyłącznie”?! Tym bardziej, że jak to mówią nikt nie jest bez grzechu. No ale jak widzimy radny Dziewiątkowski jest bez grzechu!!! Skoro tak mówi o swoich kolegach. No skoro już mówi to o kim? I tu, po drugie czyżby nieświadomie odsłaniał kulisy władzy? No bo przecież kto inny jak nie osoby przy władzy mogą załatwiać swoje interesiki? A kto jest przy władzy? Jaka ekipa? No i po trzecie w związku z tym radny rezygnuje. Czy słyszeliście gorszą bzdurę? Jakiś radny mu się nie podoba, jego zachowanie dlatego Dziewiątkowski rezygnuje? Czy widzieliście lekarza który rezygnuje bo innych źle leczy? Albo nauczyciela bo inny nauczyciel nie nadaje się być nauczycielem, Albo policjanta rezygnującego bo inny jest do bani! Szok!!! Czy mamy rozumieć, że w Lasach Państwowych pracują sami super, nadający się bez skazy ludzie? Skoro nie to czemu Dziewiątkowski nie rezygnuje? Coś niebywałego! Naszym zdaniem powody rezygnacji są zupełnie inne. Wystarczy przejrzeć przedwyborcze 21 X Tak i ocenić co zostało zrealizowane (3 punkty na 21). Wystarczy posłuchać mieszkańców co mówią! A może już wiewiórki szepcą albo drzewa szumią? Powiemy wprost – co nie daliście rady? Nie sprostaliście? Nawet przystanku nie potrafiliście przenieść pod ratusz! Ale, ale żeby oddać honor 3,5 mln na kanalizację dla paru domów 250 mieszkańców to potrafiliście wydać! Ale sztuka! Tylko co to ma wspólnego z dobrem 7 tys. mieszkańców w innych miejscowościach i gospodarnością?

-„Chciałem jednak powiedzieć wprost, iż obietnica kanalizacji w Nowej Woli jest tak naprawdę obietnicą byłego burmistrza, która nie została spełniona przez 3 minione kadencje.”

I mówi to człowiek który obiecał, że Lasy Państwowe dołożą 500 tys. do odcinka drogi na Podozierany?! Jak panu nie wstyd! Źdźbło w cudzym oku widzicie a belki w swoim już nie? Jakie to ponadczasowe nieprawdaż? Ale radny chce powiedzieć wprost????? I czy nam się tylko wydaje, że przez 12 lat to Konończuk był razem z poprzednim burmistrzem? A może zobaczmy kto zawsze stał w pierwszym szeregu za Nazarkiem? Na trzech radnych Ancipiuk i Konończuk no i trzeci się zmieniał w zależności w której kadencji a byli nimi to śp Jan Sakowicz potem Jerzy Dzieniszewski, to Mikołaj Worona, to Bogdan Ostaszewski to Włodzimierz Owsiejczyk, to Jarek Symko. Bywało to różnie ale w trójce Ancipiuk i właśnie Konończuk zawsze byli. Więc panie radny naprawdę należy się zastanowić co się mówi! Tym bardziej, że pan po prostu kłamie czy jak woli pan łże! Z tego co pamiętamy to na zebraniu w Nowej Woli w szkole mieszkańcy próbowali wymusić na poprzednim burmistrzu robienie kanalizacji. Jak to się ma do tego co pan mówi? A jeżeli pan nam już nie wierzy to odsyłamy do mieszkańca Nowej Woli Eugeniusza Siemieniuka który podczas spotkania przyznał, że na kanalizację w Nowej Woli nie można pozyskać pieniędzy. O tym wszystkim rozpisywała się Gazeta Michałowa. Poprzedni burmistrz złożył deklarację, ze jak tylko ogłoszą konkurs z którego będzie można pozyskać pieniądze z UE to bez wątpienia taki wniosek złoży. Bo wszyscy uznali, że robienie za swoje jest niegospodarnością. Ile złej woli trzeba mieć aby gadać takie bzdury panie radny? Rozumie pan różnicę? Zobowiązał się zrobić kanalizację jak tylko pojawi się możliwość pozyskania pieniędzy. A takiej nie było. Do czasu……. Aż wy nastaliście. I co teraz? Co wy teraz robicie? Wydajecie 3,5 mln pieniędzy mieszkańców! A do końca roku można składać wnioski o pozyskanie pieniędzy do Urzędu Marszałkowskiego na budowę kanalizacji szczególnie na terenach wiejskich! To jest gospodarność! My tylko wierzymy, że ktoś Was za to i wiele innych niegospodarności rozliczy. I nie mamy tu na myśli jakichś swoich przemyśleń ale wystarczy posłuchać ludzi, którym do tej pory z ust nie schodzą fundamenty hoteliku, płacenie kierownikom w bibliotece czy zatrudnianie swojaków.

-Ale, żeby nie skończyć tak szybko tematu Nowej Woli i kontekstu poprzedniego  radny twierdzi „Próbowałem nawet odszukać poprzedni projekt i ankiety w ratuszu, jednak ślad po nich zaginął.”. Powiemy wprost! Tylko jak to zrobić żeby pana radnego nie obrazić? Panie radny Dziewiątkowski naprawdę ma pan taki poziom? Czy nas mieszkańców uważa za durniów? O czym pan mówi? Że niby projekt zaginął czyli jak zaginą to musiał być! Przecież każdy kto ma trochę więcej rozumu od przeciętnie zdolnego szympansa wie, że jak wykonuje się projekt to jeden egzemplarz jest u zamawiającego czyli w ratuszu drugi u projektanta a trzeci w starostwie jak uzyskuje się pozwolenie na budowę. Jak mógł zaginąć? Zginą wszędzie? Skoro w gminie zginął to można gdzie indziej odzyskać! Przecież powinny być faktury za sporządzenie projektu, firmę wszystko można ustalić. A co nie można? Prawda jest taka, że żadnego projektu nie było! A pan po prostu ordynarnie kłamie przy czym jak to odbieramy traktując nas mieszkańców jak mało rozgarniętych ludzi.

-O zadłużeniu i oszczędzaniu czytamy – „…jeśli ktoś przez lata zadłuża Gminę, to ktoś inny musi oszczędzać…” „jeśli chodzi o samą formę oszczędzania jako takiego uważam, że wygląda to dobrze…..”. A więc szanowni mieszkańcy oszczędzanie? Czyżby radny miał na myśli zatrudnianie całej rzeszy „swojaków”! Z całą pewnością dla swojaków i jak widzimy dla radnego to jest super i nazywają to formą oszczędzania! A dla Was szanowni mieszkańcy? Czyżby miał na myśli brak pozyskania pieniędzy i robienie za mieszkańców pieniądze? Jak wam się to podoba? Czy radny mówi o zasypywaniu fundamentów i płaceniu dla paru kierowników w bibliotece? Czyżby radny miał na myśli trwonienie pieniędzy, rozdawnictwo w…… Ale o tym najlepiej powiedział Burmistrz Konończuk i o tym w kolejnym wpisie do którego zachęcamy. Także panie radny do tej pory zapłaciliście przez 3 lata około 3,5 mln zł według harmonogramu spłat zaplanowanego przez poprzedniego Burmistrza Nazarkę a więc około 1 mln zł rocznie. I tak zupełnie na marginesie zmniejszyliście jeszcze te raty o 100 tys. zł rocznie. Więc o jakim programie oddłużeniowym mówiliście! Tak oddłużacie, że zapłaciliście 3,5 mln zł a Nazarko pozostawił 3,750 mln zł gotówki!!! I znowu fajne hasło na wybory – Poprzedni burmistrz zostawił 1,5 mln + 2,250 pozyskanych z UE które przelał Marszałek już po wyborach! Ciekawe czy podadzą w trybie wyborczym o kłamstwo!!! Albo burmistrz płacił dla kilku kierowników w bibliotece!!! Ciekawe czy podadzą w trybie wyborczym? Albo zatrudnił w większości „swojaków”!!! I tak moglibyśmy wymieniać jeszcze długo. Zachęcamy raz jeszcze wykorzystać to w kampanii wyborczej Gwaratujemy w trybie wyborczym nie podadzą. A tak radny Dziewiątkowski po Burmistrzu Konończuku może ubiegać się o tytuł geniusza finansjery a praca pod tytułem „formy oszczędzania w samorządzie oparte na swojactwie i nieróbstwie” stałaby się bestselerem!

- I wszystkie te wywody radnego Dziewiątkowskiego w sumie można sprowadzić do jednego. Do stosunku do nas mieszkańców. Nie o pięknych słówkach! Które można sączyć! Ale o tym co z tych słów wynika! Więc czytamy „Ulotki, które są mi wrzucane za płot służą jako podpałka do pieca.” – tak radny szanuje poglądy innych. Można z nimi się nie zgadzać ale pogarda?

„…jestem za przywróceniem tego podatku.” „Człowiek który nie płaci podatków tak naprawdę traci prawo roszczeniowości”. Czyli co ludzie mają prawo jak będą płacili?!!! Szok!!! A my uważamy, że ludzie nie muszą płacić a prawo zawsze mają. Bo to jest ich godność! Prawo do lepszego życia! I……. a co wy o tym myślicie szanowni mieszkańcy?

 

Dziewiątkowski może mieć poglądy sobie jakie chce ale już jako radny jako osoba publiczna to…. To powinien szanować i działać dla dobra ludzi a nie z nas robić imbecyli i bałwochwalczo dołączać do chóru Jarząbka z „Misia” (o czym napiszemy wkrótce) gdyż wywiad kończy: „Pan Konończuk wciąż cieszy się szacunkiem mieszkańców….”! No tak łubu dubu, łubu dubu ……

Ps. Tak w sumie myśleliśmy, że każdy ma większe lub mniejsze wady każdy popełnia błędy czy lapsusy a niektóre z nich przechodzą do historii. Jednak nigdy ale to nigdy byśmy nie podejrzewali, że radny Dziewiątkowski zachowa się jak ….. i bałwochwalczo będzie wykazywać uwielbienie dla pryncypała.

Oj nastała era Konończuka panie radny. Oj nastała! Era Konończuka i Was wszystkich swojaków!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.