Spotkanie sołeckie w remizie ciąg dalszy….

Zastępca Burmistrza Konończuka przyznał Gabinet Rehabilitacyjny od 01 października będzie zamknięty!

Szanowni mieszkańcy trud wielu lat! Wielu ludzi! Tyle pieniędzy gmina włożyła! A gabinet rehabilitacyjny będzie zamknięty!

Jednak najpierw zastępca Chmielewski oszukał ludzi!

Na koniec zebrania zastępca Chmielewski stwierdził „Proszę przekazać dobrą wiadomość dla mieszkańców, że na wskutek interwencji Burmistrza Konończuka, posła Piątkowskiego i podziękował mieszkańcom za zebrane podpisy wszystko zakończyło się pozytywnie.  Sprawa będzie w 4 kwartale poddana kolejnej analizie przez NFZ”. Następnie zaczął kluczyć wygadywać sprzeczne ze sobą tezy. Mieszkańcy poczuli się skołowaceni! Jedna z mieszkanek

Pani Marysia zapytała konkretnie „mój mąż ma skierowanie na rehabilitacje wszyscy wiedzą, że jest chory i wymaga zabiegów. Jeżeli w poniedziałek 02 października zajdzie do gabinetu czy zostanie przyjęty?” Na co zastępca Burmistrza Konończuka stwierdził, że „Nie zostanie przyjęty bo usługi rehabilitacyjne z 30 września przestaną być świadczone gdyż NFZ nie podpisał kontraktu! To oburzające! Mieszkańcy zaczęli wykrzykiwać dlaczego zastępca Chmielewski oszukuje ludzi…… przecież mówił, że gabinet będzie otwarty, że wszyto skończyło się dobrze! Zastępca Chmielewski powiedział, że on tak nie mówił. Co jeszcze bardziej oburzyło mieszkańców! A kto mówił, że przekazać dobrą wiadomość mieszkańcom to jaką dobrą? Wszyscy słyszeli! Zastępca Chmielewski taką dobrą, że burmistrz napisał pismo i w 4 kwartale ponownie sprawa będzie rozpatrywana i może nie w pełnym zakresie to może chociaż w okrojonym. Ludzie nie wierzyli własnym uszom. Jak to  z czego mamy się cieszyć? Że napisał pismo, że być może jeden dzień w tygodniu lub godzinę dziennie będzie otwarty? Gdyby był Nazarko to by do tego nie dopuścił! Robicie wioskę z Michałowa. Wszystko zamkniecie pocztę gabinet rehabilitacyjny! Nam nie chodzi o pisanie pism! Można ich setki napisać! My chcemy mieć rehabilitację!  Chmielewski nie mogąc użyć żadnych merytorycznych argumentów powiedział, ze jeżeli macie pretensje to nie do Burmistrza Konończuka a do dyrektora NFZ lub Poczty! Tego było za wiele! Ludzie nie wytrzymali! To od czego mamy burmistrza! Wielki pan nic nie mogę? Powinno się nas mieszkańców nie oszukiwać. Zastępca Chmielewski zaczął się śmiać i uśmiechać. Znowu kobiety nie wytrzymały chamskiego zachowania. Jak to likwidujecie nam rehabilitacje i jeszcze pan się szyderczo uśmiecha śmieje się! Z czego! To tak traktuje się mieszkańców? Chmielewski stwierdził, że o wszystkim można przeczytać w Gazecie Michałowa. Kobiety powiedziały, że takiego szmatławca to one nie czytają!  Chmielewski kończąc dyskusję stwierdził jak gazety nie czytacie to czytajcie sławnego bloga.

I tu szanowni mieszkańcy sami wyciągnijcie wnioski. My już więcej dodać nic nie możemy!

Dla nas to jest SZOK! SZOK! SZOK!

Pytamy gdzie ten zapowiadany szacunek, gdzie gospodarność, gdzie ta dobra zmiana?!

Podamy jedynie parę komentarzy mieszkańców po wyjściu z zebrania:

-jeżeli taki urzędnik jak zastępca burmistrza mówi o łasce w utrzymaniu krzewów i kwiatów w parku to powinien zastanowić się co mówi!

-Skoro kierownik sam określa jak gmina ma płacić to już teraz wiem czemu w gminie nic się nie robi i nie ma pieniędzy.

-teraz widzę jasno ze wszystkim jest problem nawet z programem profilaktycznym. Z czym nie zajdziesz do Konończuka, Chmielewskiego czy Gryca to nic nie można nic się nie da.

- Gorszych kłamców, oszustów to my nie widzieliśmy. Kłamią w żywe oczy i jeszcze się śmieją. A my po prostu współczujemy pracownikom którzy na co dzień muszą z takimi pracować!

I tyle szanowni mieszkańcy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.