Sesja Rady Miejskiej naszym zdaniem

Radni zarzucają burmistrzowi Konończukowi działania niezgodne z prawem, Wydawca dyr. GOK nie widziała gazety przed drukiem a burmistrz publicznie żąda smookreślenia się radnych i wiele innych „ciekawostek”

Po rozpoczęciu sesji od razu zdziwiło nas, że Gryc asystent siedział przy burmistrzu. Czyżby pracy w ratuszu już nie ma? Prawda nie było redaktora naczelnego gazety Michałowa a może był inny? Jasno widać, że burmistrz sam sobie nie radzi. Opłaca ludzi, tworzy dla nich stanowiska (asystenta, wiceburmistrza) którzy zamiast pracować……… wykonywać zadania (przecież tyle jest pracy) wyciągają swego wodza z kłopotliwych sytuacji. Na sesję  burmistrz ściągnął nawet swoją rodzinę – syna. Naszym zdaniem to inni powinni liczyć na wsparcie burmistrza. Co to za gospodarz który potrzebuje obrońców. A tak na marginesie proszę pokazać w którym miejscu na blogu zarzuciliśmy, że syn Konończuka sfałszował wybory? Pisaliśmy jedynie, że z Sali padły głosy, że to syn Konończuka bez podpisania listy głosował. I gdyby tak nawet było to nie widzimy w tym problemu. Jest mieszkańcem sołectwa więc powinien głosować a, że  nie podpisał się na liście? Żaden problem. Powinien to zrobić i tyle. Uważamy wręcz, że wszyscy powinni zostać dopuszczeni do głosowania jeżeli jeszcze takowe się nie zakończyło. O sfałszowanie wyborów a raczej ich bezprawność skarży kto inny! My przecież uważamy, że sołtys wybrany został w sposób legalny z tym, że przy karygodnej organizacji wyborów. Nawet w takiej sytuacji wkłada nam się słowa których nie wypowiedzieliśmy. Wstyd się przyznać (rządzącym), że to swoi ludzie zarzucają działania bezprawne burmistrzowi. My nie krzyczeliśmy „powtórzyć wybory”. My nie składaliśmy w tej sprawie protestu. Proszę zająć się sednem problemu tj. w jaki sposób burmistrz Konończuk zorganizował wybory sołtysa a nie błahostkami co ktoś z ludzi krzyknął na Sali. Zawsze upatrujecie w drugi człowieku jakieś złe zamiary. Czy naprawdę w takim świecie żyjecie?. Tyle tytułem wstępu ale po kolei. W telegraficznym skrócie najważniejsze sprawy to :

- Radny Sławomir Łuksza zarzuca burmistrzowi Konończukowi działania niezgodne z prawem podczas wyborów sołtysa w GOKu.

- Asystent Gryc na sesji zajął miejsce przy burmistrzu – a może zająłby się pracą  (tyle jest do zrobienia)

- Burmistrz Konończuk szczyci się inwestycjami swego poprzednika: Ratuszem, krytą pływalnią i PFDiF

- Zmiany w budżecie: kolejne prawie 400 tys. do podziału – a podobno nie ma pieniędzy – po zmianach prawie 5 mln zł w budżecie na inwestycje. Bezpotrzebnie wydawane pieniądze na zakup używanego autobusu, radiowóz dla policji i dotacja dla społecznego gimnazjum. Na wskutek błędnych decyzji burmistrza gmina będzie traciła 250 tys.zł tylko na samym dowożeniu uczniów.

-Nie będzie w Michałowie nawet Posterunku Policji! Burmistrz nie walczy, potulnie przyjmuje do wiadomości! Komendant otrzymuje oklaski!!!

- Ważna informacja dla rodziców! Nasze dzieci w niebezpieczeństwie! Autokary gminne niesprawne! W każdej chwili może dojść do tragedii! Burmistrz przymyka oczy!

-Radni nie mogą odczytać odpowiedzi na interpelacje! Ciąg dalszy represji burmistrza!

- Lepsi i gorsi radni. Nie dla wszystkich te same godziny spotkania. Burmistrz dzieli radnych.

- Radna Suprun chce aby w samorządzie obowiązywała tajemnica!!! Karygodna postawa radnej! Dlaczego z komisji wyciekają informacje pytała. Odpowiedź -bo to nie tajemnica pani radna.

-Doprowadziliśmy do tego, że asystent burmistrza Leszek Gryc w końcu tak jak się należy uregulował swoje długi wobec gminy. Co z odsetkami?

-Wydawca dyr.Gok Ela Palinowska nie widziała na oczy przed drukiem gazety! Czy gazeta jest wydawana w ratuszu? Takie są teraz media gminne! Ale jak burmistrz mówi niezależne to tak każdy musi myśleć bo inaczej ……

- Burmistrz publicznie na sesji żąda od radnych „samookreślenia się”. Przekracza swoje uprawnienia? Narusza konstytucyjne prawa obywatela?

- O czymkolwiek dyskutowano na sesji: o liście o komisjach o odpowiedziach na interpelacje i wielu innych sprawach wniosek rządzących był podobny a mianowicie o niczym nie należy rozmawiać wszystko ukrywać!!! Tak dzisiaj wygląda jawność działania władzy w gminie.

- Radni Małej Ojczyzny przy jakiejkolwiek próbie wyjaśnienia sprawy, lub zadanym pytaniu dla burmistrza Konończuka są bezpardonowo atakowani przez rządzących radnych po mimo, że do nich nawet się nie zwracają. Żadnej dyskusji z nimi nie prowadzą a z burmistrzem. To tak ma wyglądać zgoda w radzie!

Zachęcamy do obejrzenia relacji z sesji i zwrócenia uwagi na powyższe aspekty.

Dokładne relacje co do poszczególnych tematów będziemy zamieszczać sukcesywnie na naszym blogu. CDN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.