Zastępca Chmielewski czyżby uważał, ze program wyborczy Konończuka był chory?

Poucza, sumuje, wszystkich i wszystko! Kto dał mu takie prawo!

 Czytajcie do końca!!!

Gazeta Michałowa – wydanie grudzień 2016 r. Naszym zdaniem – skompromitowane narzędzie propagandy władzy ekipy Konończuka.  Pan Edmund stempluje legalność! A zastępca Chmielewski ma „wizje”? Znowu coś mu się wydaje.

 O wiarygodności propagandy Ratusza z zastępcą Chmielewskim na czele najbardziej trafnie ocenili to Rodzice z naszej szkoły pisząc:

…. jak że można nazwać człowieka , który obiecuje rodzicom którzy dnia 24 listopada chcieli na Radzie Miejskiej złożyć osobiście oto pismo, OBIECUJE ŻE NA PEWNO W SZKOLE NIE BĘDZIE PRZEDSZKOLA ! Czy pan Chmielewski bał się przedstawienia sprawy na Radzie Miejskiej ? (pismo zostało zdane do kancelarii i do dnia dzisiejszego odpowiedzi nie otrzymaliśmy). Żenada, brak honoru ! Tak traktuje się rodziców, mieszkańców Gminy Michałowa !? Nie było żadnych konsultacji z rodzicami, żadnych rozmów, choć nam pan obiecał.

A w oryginalnym tekście na stronie Rady Rodziców nazywają już dosadnie „Pinokio”. …….I nie są to ludzie zaangażowani politycznie a nasi mieszkańcy którym wolimy wierzyć a nie jak nazywają rodzice, dla pinokia!

A więc co napisał zastępca Chmielewski nazywany przez rodziców „Pinokio”?

„…do tego numeru dołączony jest biuletyn z wykazem ważniejszych przedsięwzięć zrealizowanych w gminie przez nasz samorząd w ciągu pierwszych dwóch lat obecnej kadencji” I co powiedzieć urzędnikowi którego rodzice uważają za „Pinokia” Po pierwsze „   ….z wykazem ważniejszych przedsięwzięć” bo nie wiemy czy śmiać się czy płakać? Czy zastępca mówi o wjazdach, a może o uporządkowaniu terenu za 3 tys. zł, a może o oznakowaniu przejścia za 2 600 zł! A po drugie zrealizowanych…

” w ciągu pierwszych dwóch lat kadencji…”  Ileż inwestycji zostało w większości wykonanych w poprzedniej kadencji nie przez Was? Ulice Wyręby, Wierzbowa, Internet, i wiele innych! Trzeba uważać bo nos staje się coraz większy!!!

Przed wyborami poprzednia ekipa wydała broszurkę. Od razu zastępca wie czy ktoś o niej pamięta czy nie! Jakiś wizjoner? Czyta w myślach? I dale czytamy? „Nie zapadła w pamięć mieszkańców, bo jej treść była wyjątkowo nieprzekonywująca, wyraźnie nagięta na jedynie propagandowy użytek. Ponadto w niej najwyraźniej zawyżone wielomilionowe cyfry przy wydatkach na inwestycje, idące w setki kilometry dróg, wodociągów i kanalizacji” (chodzi o publikację poprzedniej władzy o zrealizowanych inwestycjach. I tutaj zastępca Burmistrza używa słów „najwyraźniej zawyżone”! A co jakieś problemy z liczeniem? Przecież materiały które wydała gmina są dostępne! Przecież my na swoim  blogu również sprawdzaliśmy i podsumowywaliśmy ile zostało zrobione za rządów poprzedniej ekipy! I wszystko się zgadza! Podaliśmy dane z unijnych tablic informacyjnych albo z waszej (ratusza) strony internetowej! Więc jak „najwyraźniej”! Co odwagi brakuje? Przecież takie to proste napisane było, że zrobili drogę do…. (np. Kuchmy – Juszkowy Gród, Łuplanki, w Nowosadach, do Zaleszan, w Suszczy, Sacharki, do Gródka itd…) a nie zrobili! Przecież takie to proste! A jeżeli chodzi o setki kilometrów to oczywiście były ponad 100 km dróg i wodociągów ale nigdy nie spotkaliśmy się aby ktokolwiek napisał, że ponad 100 km  kanalizacji! Dlaczego więc pan łże!!! Co znowu wkłada pan ludziom w usta słowa których nie wypowiedzieli? Ale ten baner na GOK musiał boleć! Czy przyszedł pan leczyć kompleksy?

Dalej czytamy „No i to hasło na wyrost: Skok cywilizacyjny gminy”…. Jaki skok? Najwyżej krok, czego nie kwestionuje, bo gminne pieniądze należało przecież jakoś wydać.” I tutaj znowu semantyka „skok” czy „krok” nie będziemy się z panem kłócić nazywaj pan jak chcesz skoro kulturalnie to niech będzie. Ludzie wiedzą jak było i co mają na każdej wsi i w Michałowie. Wiedzą kto im drogę zbudował kto wodociąg, świetlicę, remizę czy ośrodek zdrowia. Tego się nie zakłamie. Jednak zwróci pan uwagę, że będą każdą ekipę porównywać do czasów Nazarki i skoro on zrobił krok to co wy zrobiliście? Nic dziwnego, że mówią posługując się pana semantyką mówią wszyscy, że cofacie gminę do tyłu! A jeszcze jedno pisze pan, że pieniądze trzeba „jakoś” wydać. Tak rozumiemy to i właśnie o tym piszemy Nazarko wydawał na inwestycje i wystarczało na sport, kulturę, promocję itd… A wy jak pan to określił wydajecie „jakoś” a te jakoś to „swojakom” i tak rozdaliście, że wszędzie brakuje! A…. moglibyśmy zapomnieć! Co za mentalność mówi pan o wydawaniu pieniędzy! Widzimy, że dla Was pieniądze kojarzą się z wydawaniem! Czemu nie wspomina pan o sprowadzeniu i zainwestowaniu w gminę przez inne samorządy i pozyskaniu przez gminę łącznie 90 mln zł za czasów poprzedniej ekipy! Przecież to też tak prosto zdementować? A gdzie wasze pieniądze pozyskane? Co ani złotóweczki nie wpłynęło do kasy…..? Gdzie Wasz honor?!

Zastępca pisze, że „W porównaniu do poprzedniego okresu już 2 lata mamy mocno ograniczony dostęp do środków zewnętrznych, gdyż obecne rozdanie funduszy unijnych niepokojąco przeciąga się w czasie”. Naprawdę czy zastępca da jeszcze rady pisać bo nos zapewne tak się wydłuża, ze musi to przeszkadzać w pisaniu. Wystarczy przecież wejść na Wrota Podlasia w zakładkę Fundusze RPO lub stronę Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i sami się przekonacie! Panie zastępco a dwa razy schetynówki na drogi? A prawda wniosek naszej gminy zajął III miejsce od końca! Też wolelibyśmy nie pamiętać! A konkurs na drogi z PROW gdzie można było otrzymać 3mln zł! A prawda nie potrafiliście złożyć wniosku który przekroczyłby nawet minimalną ilość wymaganych punktów! No tak też wolelibyśmy nie pamiętać! A dwa czy trzy konkursy na uzbrojenie terenów inwestycyjnych! A prawda jak firmy obce sprowadzone przez Nazarkę rezygnują z inwestowania w naszej gminie a swoi przedsiębiorcy uciekają do Narewki! Niech tam się martwią i uzbrajają tereny! Spokojna głowa nieprawdaż! Byle do emerytury! Szok aż przykro nam pisać! A konkursy na budowę przedszkola, na kanalizację! To wszystko było ogłaszane w przeciągu 2 ostatnich lat i można było pozyskać na to pieniądze! I na wiele jeszcze innych rzeczy! Chociażby na szkolnictwo zawodowe aby rozwijać szkołę średnią ale to już inny rozdział i kto inny odpowiada! Radna z waszej ekipy ale tym zajmiemy się potem!

Dalej zastępca pisze o gospodarnym zarządzaniu pieniędzmi, że można byłoby mądrzej, lepiej itd…. I tu prawdę mówiąc my też uważamy, że zawsze można mądrzej lepiej gospodarniej. Jeżeli ktoś uważa inaczej to nie nadaje się do zarządzania! Tylko po co to mówi zastępca, żeby wyciągnąć wnioski i samym robić lepiej? Nie bo nic nie pokazują. Mówi on po to aby uszczknąć poprzednikom w ten sposób wybielając nieudacznictwo i bezczynność swojej ekipy! Skoro u nich były nieprawidłowości to u was są Himalaje niegospodarnośći, bezprawia, nieudolności! I tyle! Podaje zastępca przykład przedszkola które poprzednie władze zaczęły już budowę a oni zaprzepaścili! Ile to trzeba mieć zakłamania! Szczególnie wydając około 4mln na rozdmuchaną termomodernizację szkoły a nie budując przedszkola! Dalej zastępca pisze o bliskim satysfakcjonującym wszystkich rozwiązaniu! I tu najlepiej zapytać rodziców jak są usatysfakcjonowani nazywając go Pinokiem w czasy Konończuka „Wątpliwymi rządami” Ale jak zastępca powiedział to tak musi być! A jak ludzie są w błędzie to obecna władza wyprowadzi ich z błędu! Co wam takie zachowanie przypomina? Ile lat przeniesiono naszą gminę wstecz?

I dalej najlepsze świadectwo fachowości zastępcy Chmielewskiego!!! Jego kompetencji i wiedzy! Czytamy „Otóż obecny budynek przy ul. Leśnej liczy sobie jedynie nieco ponad trzydzieści lat, a był zbudowany, by służył dwa trzy razy dłużej. Gwarantowała to nowoczesna jak na owe czasy zagraniczna (skandynawska) technologia. W całości zastosowano przyjazne dziecku naturalne materiały……”. Szanowni mieszkańcy nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć! Każdy wie co to za budynek i dlaczego został zbudowany! Jak można tymczasowy barak! Bo z takich elementów budowano na tymczasowe potrzeby robotników baraki na budowach! Jaka nowoczesna! Jaka Skandynawska!!! Takie stwierdzenia wręcz urąga odrobinie przyzwoitości, wiedzy a nawet rozsądkowi. Młodzież poradziłaby zastępcy, żeby się ogarnął bo inaczej nie można skomentować stwierdzenia o użyciu ekologicznych przyjaznych dziecku materiałów! Szok! Panie zastępco zapyta się pan pani dyrektor Jolanty Dzieniszewskiej czy podczas termomodernizacji przedszkola którą wykonywał Nazarko nie były zdejmowane spod okien w przedszkolu płyty azbestowe. Stąd inne kolory ścian!!! Wystarczy jeden telefon! Nie trzeba było się błaźnić! Ale może w następnej gazecie usłyszymy od zastępcy jaki to ekologiczny i przyjazny dziecku jest azbest!!! E….tam nie wierzymy, że pan nie potrafi???

Następnie czytamy jak to jest za późno na przejęcie szkoły! A czemu za późno? Za późno powiedział zastępca to znaczy za późno! No bo inaczej trzeba wdać się w dywagacje kto nie chciał i kto winien, a może wyszłoby, że coś prowadzone nieudolnie a tak za późno i tyle! Prawdę mówiąc Nazarko zrobił ogromny błąd, że takiego człowieka nie zatrudnił. Przecież teraz byłby on największym budowniczym powojennej Polski! A pozostali krytykancie nie chodziliby i wykrzykiwali największe głupoty (i to swobodnie) a staliby po katach! Taki zastępca powiedziałby wszystkim co oni mają myśleć! Wyprowadziłby z błędu! Upomniałby co licuje a co nie! A jak by nie pomogło to wziąłby na tapetę w gazecie używając słów „wydaje się” „ ponoć” „wszyscy mówią” „najwyraźniej” itd…. Ale wracając do szkoły średniej zastępca mówi, że za późno a co mówi jego szef Burmistrz Konończuk? W tej samej gazecie w swoim wywiadzie? Że nie jest za przejmowaniem nie swoich zadań (szkolnictwa średniego). Panie zastępco uwaga na nos – to jak tam za późno czy Burmistrz jest przeciwny? Che, Che, Che!

Zastępca pisze, że obecna władz musi „uzdrawiać kierunki i sposoby działania poprzedników.” Normalne pytanie każdy sobie zada! A jakie to kierunki działania trzeba uzdrawiać. I tu zastępca pisze „ Dlatego burmistrz Włodzimierz Konończuk przygotowując projekt przyszłorocznego budżetu zaproponował też korektę dotychczasowej polityki podatkowej w gminie” No i doczekaliśmy się drodzy mieszkańcy! O czym mówi zastępca? Jaką korektę? Trzeba mówić wprost, ze przywrócenie podatków! To ekipa Chmielewskiego i Konończuka przyszła tu tak uzdrawiać naszą gminę? To co było największym osiągnięciem dla mieszkańców nazywa się chorobą! Co więc dziwnego, że opluwają Nazarkę! To taka władzę wybraliśmy!  O co im chodziło czy nie o stołki i nienormalne propozycje? Tak miało być czy inaczej. Ooooooo przepraszamy bardzo zastępca Chmielewski mówi o uzdrawianiu a więc normalne, że trzeba uzdrawiać cos chorego. Jak się więc ma to do programu wyborczego Konończuka?

21 x tak przedwyborczych pkt.4.Utrzymam zwolnienie mieszkańców z podatku od nieruchomości…… Czyżby publicznie zastępca przyznał, że program wyborczy Konończuka był Chory! Naprawdę obawiamy się o naszą gminę! Kto po nich doprowadzi wszystko do normalności? Czy tak uzdrawiać przyszli naszą gminę? Jak sobie przypominamy zastępca Chmielewski był przeciwny prawom miejskim ! Naprawdę aż strach pomyśleć co będzie dalej…..

PS.  Ale skoro wyprowadził rodziców z błędu to i może mieszkańców przekona, ze przywrócenie podatków to dla ich dobra! Orwell! Orwell! I jeszcze raz Orwell! Folwark zwierzęcy jak żywo! A może tak powinno być! Przecież zastępca jasno tłumaczy kto jest winien i kto tak zadecydował…. No kto? Wy szanowni mieszkańcy! Co czytamy „ A jak ktoś nie płaci, to czy może wymagać? Jako obecne władze, na czele z burmistrzem Konończukiem, musimy się zatem nieźle nagimnastykować, aby gminę wyprowadzić na prostą. Ale przecież dwa lata temu po to właśnie mieszkańcy wybrali nowego włodarza, bo dalej nie mogli akceptować niewłaściwych działań i metod poprzednika.” Rozumiecie kochani mieszkańcy! Wy jesteście winni! Bo sami tak wybraliście!!! To jakiś obłęd! Czy nasza gmina to jakiś poligon doświadczalny dla pojmujących inaczej rzeczywistość! A może i z tego płynie jakaś nauka na przyszłość…..?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.