A pieniądze pozyskać można!

Oto ostatnia informacja z 02 stycznia 2017 roku. Zapewne wiele gmin będzie się starało!

Podlaskie: 50 mln zł z UE na tereny inwestycyjne

Podlaskie samorządy, które chcą przyciągać inwestorów, mogą się starać o unijne dotacje na przygotowanie terenów pod inwestycje. W poniedziałek ruszył konkurs na dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, w którym na ten cel przeznaczono 50 mln zł.

Jest to kontynuacja konkursu z 2016 r. Samorządy mogą składać wnioski do 28 kwietnia. Jeśli nie uda się wykorzystać pieniędzy w całości, władze województwa będą się starać o przesunięcie tych środków w ramach programu na inne cele.

Można otrzymać do 95 proc. kosztów ……

Szanowni mieszkańcy kolejny konkurs na uzbrojenie terenów inwestycyjnych!!! Jak czytamy jest to kontynuacja konkursu z 2016 roku! Ale co tam! W „narni” siedzi asystent Gryc! Jednak „narnia” się przydała! Tylko czy nie jest to tak jak z małpą i brzytwą! Tylko dlaczego potem wizerunek pozostaje o gminie a cierpią mieszkańcy? A przedsiębiorcy uciekają! I miejsca pracy powstaną np. w Narewce! A Burmistrz Konończuk w swoim programie wyborczym zawartym w 21xTak obiecał  pkt1.Przyśpieszę utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej, aby powstały nowe miejsca pracy. Porozumienia były podpisane! Strefa Suwalska zainteresowana rozszerzeniem! Agencja Nieruchomości Rolnych teren zarezerwowała! Firmy chciały inwestować! Taką sytuację zastał Konończuk! Minęło 2 lata i co mamy! Nic! A firmy uciekły! I śmiało można powiedzieć „brawo” radni klakierzy którzy bezkrytycznie akceptują wszystkie bezprawne i niegospodarne działania burmistrza lub jego bezczynność!

Ale żeby startować to trzeba coś obiecywać jak mawiał Burmistrz Konończuk! A prawda powiedział jeszcze „Rafał siedź cicho i bierz kasę”! A wy drodzy mieszkańcy? Siedźcie cicho i klepcie biedę? Taki to ma być układ? Czy też możemy powiedzieć „brawo my”?

PS. Zwracamy uwagę na pierwsze zdanie „Podlaskie samorządy, które chcą przyciągać inwestorów….”  I słowo kluch które chcą przyciągać inwestorów! Z całą pewnością należy stwierdzić „Brawo” Burmistrz Konończuk rzeczywiście w tej całej sytuacji okazał się pan najmądrzejszy, najcwańszy! Pan naprawdę wyszedł najlepiej!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.