Ale, ale… Zastępca Burmistrza Chmielewski się nie poddaje!

Czy tym razem po rodzicach zastępca posłużył się osobą pani Dyrektor Przedszkola Jolanty Dzieniszewskiej?

W sumie trudno się dziwić, że człowiek który z naszą gminą do niedawna nie miał nic wspólnego twierdzi, że nie rozumie reakcji Rady Rodziców. Tak w skrócie zareagował na wpis rady rodziców Gminnego Zespołu Szkół na nową koncepcję dobudowy przedszkola do budynku szkoły od strony skate parku.  Prawdę mówiąc nie dziwimy się, że nie rozumie bo jak zrozumieć gołębiarzy przedtem też z tym miał problemy chociażby jak uzyskiwaliśmy prawa miejskie. Ale czy rozumie czy nie kogo to obchodzi. Ważniejsze jest to co napisał dalej, że w rozmowach nikt mu nie powiedział, że ta lokalizacja nie pasuje, że jest przeciwny? W jakich rozmowach na chodniku, pod sklepem z kim? Jak działa obecna władza? Ale nic, bo może jest przyzwyczajony do „bazarowej techniki”! Nas zastanawia i warta jest wyjaśnienia stwierdzenie zastępcy, że dyrektor przedszkola Jolanta Dzieniszewska zaakceptowała taką lokalizację. Podchodzimy do tej informacji z ogromnym dystansem. Trudno jest nam uwierzyć, że wieloletni dyrektor przedszkola tak doświadczony pedagog mógłby wyrazić zgodę na lokalizację przedszkola przy stadionie piłkarskim gdzie dzieci narażone są na oględnie mówiąc niewybredne komentarze i okrzyki zarówno kibiców jak i zawodników tak podczas meczów jak i treningów……

Przecież rodzice będą przeklinali wszystkie osoby które taką decyzję podejmą. Pani Jola zawsze kierowała się dobrem dzieci i rodziców i z całą pewnością zgody by nie wyraziła! Jest to bardzo ważna sprawa dla dobrej opinii pani dyrektor którą posiada. Dlatego powinna wydać  oświadczenie w tej sprawie. Nas wszystkich bardzo interesuje czy pani dyrektor jest kolejną osobą po rodzicach wykorzystaną przez zastępcę Chmielewskiego którą „posłużył się” jako alibi do niemądrych i szkodliwych dla mieszkańców decyzji jakie podejmuje obecna ekipa Burmistrza Konończuka?

A oto cały wpis Ratusza:

Wyjaśnienie

Doprawdy dziwi na profilu FB Rady Rodziców Gminnego Zespołu Szkół reakcja odnośnie założeń do projektu nowego przedszkola. Przypominam, że odrzucona propozycja dotyczyła ulokowania w GZSz całego przedszkola (na parterze głównego bloku). Wyjściowy program funkcjonalno-użytkowy zakłada tymczasem budowę odrębnego budynku, skomunikowanego łącznikiem ze szkolnym kompleksem. Podczas mojej rozmowy z przedstawicielkami Rady Rodziców w szkole, jak też z delegacją rodziców w UM takie rozwiązanie spotkało się ogólnie z aprobatą. Natomiast zakładane do wykorzystania na potrzeby przedszkola szkolne sale tuż za łącznikiem to stosunkowo niewielka część całej powierzchni przedszkolnej. Nie będzie to jednak strefa całodziennego pobytu dzieci, lecz jeśli już to głównie pomieszczenia dodatkowe.
Z symulacji przedstawionej przez dyrekcję GZSz jednoznacznie wynika, iż w związku z reformą oświaty i tendencją demograficzną w szkole pojawią się rezerwy lokalowe. Wykorzystanie ich (częściowe) na potrzeby przedszkola jest zatem jak najbardziej wskazane z racjonalnego punktu widzenia. Tym bardziej, że zgodnie z zapewnieniami dyrekcji nie pogorszy to warunków funkcjonowania szkoły. Podobnie jeśli chodzi o skatepark, który ewentualnie trzeba będzie przenieść w inne miejsce (być może nawet lepsze i dogodniejsze dla wszystkich mieszkańców, a są już takie propozycje).
Należy podkreślić, iż główne założenia, w oparciu o które opracowano program funkcjonalno-użytkowy, zostały jednogłośnie pozytywnie zaopiniowane przez komisję oświaty Rady Miejskiej. Zaaprobowały je także dyrekcje GZSz i Gminnego Przedszkola. Rozwiązanie sprawy przedszkola poprzez rozbudowę szkolnego kompleksu konsultowano też z wieloma osobami przy różnych okazjach. Nikt nie wnosił sprzeciwu, wręcz odwrotnie.
Odnośnie mego zapewnienia o szczegółowym przekonsultowaniu końcowego rozwiązania, które złożyłem rodzicom, to nic się nie zmieniło. Danego słowa dotrzymam. Należy jednak poczekać aż spłyną oferty zainteresowanych projektantów, aby można było dyskutować nad konkretnymi rozrysowanymi koncepcjami, wnosić do nich uwagi, korekty i wybrać najbardziej – dla nas wszystkich – odpowiednią. W tym celu zarządzeniem Burmistrza zostanie też powołany zespół do oceny ofert, do którego zaprosimy m.in. także przedstawiciela Rady Rodziców GZSz.
Do tematu szerzej odniosę się w styczniowym numerze Gazety Michałowa.
Z poważaniem
Jerzy Chmielewski
Zastępca Burmistrza Michałowa

PS. Nie wiemy czy zastępca Chmielewski uważa wszystkich za idiotów? Z jego wpisu można wywnioskować, że jeszcze będą ustalać jak wpłyną projekty, że niby skąd taka reakcja jak nic jeszcze nie jest pewne! A my tylko zwracamy uwagę na pierwsze słowa poprzedniego wpisu „Jest ostateczna decyzja”! I nic więcej dodawać nie trzeba.

Jednak cała ta sytuacja dobrze świadczy o Dyrekcji Szkoły gdzie jak widzimy panuje otwartość i rodzice mogą zgodnie ze swoim sumieniem wyrażać opinię. Ale nie zdziwilibyśmy się gdyby w tej sprawie dyrekcja szkoły była wezwana na dywanik do Ratusza! Szczególnie pamiętając rządy niektórych dyrektorek! Gdzie wszystko prowadzone było twardą despotyczną ręką! Czego sami nauczyciele mieli już dość! O czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.