Czy władza mieszkańców uważa za naiwniaków? Czyli sesja RM z 24.11.2016 r.

Co takiego się dowiedzieliśmy jeszcze na sesji a czego zabrakło?

 - Burmistrz Konończuk – Na pytanie radnej Ancipiuk o tragiczny stan przejezdności remontowanej drogi Jałówka – Zaleszany odpowiedział: „za teren odpowiada wykonawca remontu drogi który został jej przekazany”. Ludzie dowiedzieliście się! Jakie to proste! Macie problem? Do Budomostu do Białegostoku macie się udać! A może wam się wydaje, że wybraliście burmistrza w Michałowie?

-Przewodnicząca Suprun – apelowała aby dyrektorzy i kierownicy na komisję przychodzili z księgowymi bo nie są fachowcami w sprawach finansowych! Szok!!! Nic dodać nic ująć! Czy przewodnicząca Suprun uważa, że kierownicy i dyrektorzy nie znają się na finansach?! A kto ma się znać na finansach jak nie szef jednostki? Czy to zapowiedź szerszych zmian!….

-Burmistrz Konończuk – po pytaniu Radnej Ancipiuk co dlaczego szkoła średnia nie będzie przejmowane bo słyszała na ostatniej sesji, że za 1 zł, że tak ekonomicznie i tam ma być przedszkole a teraz słyszy co innego, oświadczył: sytuacja jest dynamiczna pewne rzeczy się wyjaśniły. Przejęcie byłoby zbyt kosztowne, zbyt duże obciążenie dla gminy. My tylko pytamy burmistrza czy on tego nie widzi? Czy jemu nie jest przykro? Czy nie jest mu wstyd? A za co? Za to, że nie nadąża! Że to o czym on mówi teraz, radni niezależni parę miesięcy temu mu mówili! Szok!!! Panie burmistrzu jak mówi młodzież „Żal”! No… burmistrz powiedział, że „przedtem nie było o tym wiadome”. Panie burmistrzu prosimy nie pogrążać się! Nie było wiadome panu! Tak trzeba dodać – inni wiedzieli! A powinien burmistrz! Nieprawdaż?

-Burmistrz Konończuk – zapytany przez radna Ancipiuk czy mamy szansę na pozyskanie środków w ramach „schetynówek” pieniędzy na drogę Podozierany – Jałówka odpowiedział: że szansa zawsze jest. Szanowni mieszkańcy o tym informowaliśmy na naszym blogu, że wniosek Burmistrza Konończuka znalazł się na 68 miejscu 3 od końca na 70 wniosków złożonych prze podlaskie gminy! Rozsądźcie sami co wygaduje burmistrz?

-Burmistrz Konończuk – nie potrafił precyzyjnie podać jakie kryteria są podczas naboru wniosków na budowę kanalizacji i czy Nowa Wola ma szansę na kanalizację. Szok!!! Jak w takiej sytuacji ….. ale może nam się tylko wydaje. Może nasza gmina w temacie pozyskania środków kroczy od sukcesu do sukcesu?

- Tylwica sprowadzona na ziemię – pani sołtys, smutek był nad wyraz widoczny. Po tym jak Burmistrz Konończuk najpierw oświadczył, że projekt na wodociąg już jest prawie gotowy? A my pytamy – już? Prawie? A może „jeszcze” nie jest gotowy? Po tym jak jednoznacznie podjęliście decyzję o budowie? Ale, ale….. No właśnie! Co dalej powiedział burmistrz? Że on się zastanawia bo jak słyszy o tak niskim poborze wody to nie wie czy ma to sens? Co zasmuciło panią sołtys! No właśnie zobaczcie jak podejmowane są decyzje za czasów Burmistrza Konończuka? Merytorycznie czy w oparciu o co? Po 2 latach gdy projekt już niemal jest gotowy burmistrz nie wie czy ma to sens. Teraz dowiaduje się o niskim poborze wody! A czy tych informacji nie trzeba mieć wcześniej i w oparciu właśnie o nie podejmować decyzję o budowie wodociągu? I tak właśnie działa gmina za rządów Burmistrza Konończuka! Kto ukrywa takie informacje przed burmistrzem – może i to usłyszymy?

-Przewodnicząca Suprun – Jak długo może pełnić obowiązki komendanta OSP pan Krzysztof Oczko? Trwa to 8 lat i czy tak długo może być p.o.? Radca prawny Bojczuk – nie odpowiem na to pytanie?

-Sprawa skargi na Burmistrza Konończuka definitywnie została zamieciona pod dywan przez przewodniczącą Suprun!

-Przedszkole ma powstać jako dobudówka do Szkoły Podstawowej od strony skade parku! To już 7 koncepcja! To już nie jest tragiczne! Nie jest śmieszne! Ale po prostu wstyd!!! Rozumiemy 2 koncepcja no niech 3! I wtedy jest pytanie budujemy czy ośmieszamy się?  O tym pisaliśmy dokładnie wcześniej

Także szanowni mieszkańcy oceńcie sami czy ekipa Konończuka działa na waszą korzyść? Co jest jej priorytetem? Czy potrafią przeanalizować temat, merytorycznie podejść do tematu, używając argumentów odpowiedzieć na obawy niezależnych radnych? Czy raczej sprowadzają każdą sprawę, każde pytanie w personalną awanturę! To wszystko możecie sami zobaczyć podczas obrad sesji. Jeszcze! No właśnie jeszcze! Bo kamera zaczęła przeszkadzać rządzącym! I postawili ją usunąć! W trosce o radną Ancipiuk! Jacy troskliwi…..

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.