Projekt budżetu na 2017 r.

Oczywiście motto:

partacze-andrzej-krauze

2017 roku Burmistrz Konończuk z budżetu nie planuje płacenia rat w kwocie 1,174mln zł i planuje 1 mln zł więcej przychodów z podatków!

A w 2018 r. planowane jest zaciągnięcie 2mln kredytu!!! Kredyt żeby spłacić kredyt?

Niespodzianka – Burmistrz Konończuk planuje powiększenie kwoty długu!!!

Boimy się aby Burmistrz Konończuk nie pozostawił po sobie spalonej ziemi ; ludzi skłóconych, budżet rozdany, kredyty nie płacone itd…Inwestycji brak!!!………

-Trudno jest nam w tym momencie do projektu budżetu na 2017 r ustosunkować się w związku z tym, że na ostatniej sesji radni nie przywrócili podatków. Co za tym idzie zaplanowane 570 tys. zł nie wpłynie do budżetu a więc pociągnie to za sobą znaczne zmiany. Dokładnie odniesiemy się już do budżetu. Tym niemniej wiele spraw nas martwi już teraz:

-Martwią nas rozdmuchane wydatki w ratuszu i innych chociaż nie wszystkich jednostkach. Karygodne jest przeznaczenie 409 tys. zł na bibliotekę w Michałowie. W poprzednich kadencjach były to kwoty rzędu 320 tys. Czy jest to konsekwencja zatrudnienia tylu kierowników przez burmistrza? Za mało pieniędzy na sport itp…

- Widoczny jest już na pierwszy rzut oka ogromny problem Burmistrza Konończuka. Konończuk roztrwonił pieniądze więc zaplanował dodatkowe dochody z przywrócenia  podatków 1 mln i nie płaci z budżetu kredytu 1,174 mln zł aby było na inwestycje! kredyt nie płacony i większy podatek? Jak myślicie do czego to doprowadzi? Każdy wie.

- Same inwestycje i remonty a raczej kwoty na nie przeznaczone przynajmniej na papierze wyglądają nieźle jednak gdy się przyjrzymy i porównamy do lat poprzednich obraz jest zatrważający. No bo przecież gdy odejmiemy 1,174 mln które powinna gmina zapłacić kredytu i 1 mln zł zaplanowanej zwyżki dochodów z podatku ( w stosunku do projektu budżetu na 16 r) której nie powinno być bo pieniędzy tylko w kieszeniach mieszkańców nie można szukać oraz kwotę 1,611 mln zł subwencji wyrównującej to pozostanie tylko około 700 tys. zł! Właśnie tyle na inwestycje i remonty pozostałoby gdyby nie te sztuczne zabiegi związane z nie płaceniem rat kredytu oraz podwyższanie i przywracaniem podatku. No i ta niespodziewana kwota subwencji wyrównującej.

-Jak więc w skrócie można opisać sytuację finansową gminy w 2017 r.?  Burmistrz nie płaci kredytu z budżetu1,174mln i  planuje większe wpływy z podatku 1 mln! Czyli nie płacimy z budżetu raty kredytu i większe podatki? Już się cieszycie? A więc z czego zapłacą ratę kredytu? Z nadwyżki z roku 2016! A więc Burmistrz nie wykonał inwestycji w 2016 roku po to, żeby zapłacić ratę kredytu? Szok! Do czego to doprowadzi? A gdzie gospodarność przy wydatkach? No tak rozumiemy swojacy? Co jeszcze wynika z projektu budżetu? Co przewidziano w takim razie dalej? I tu ogarnęło nas przerażenie!!! Burmistrz Konończuk aby zrównoważyć budżet planuje w latach 2018 i19 zaciągnąć kredyt w wysokości 3,5 mln zł. tj. 2 mln w 2018 roku i 1,5 mln zł w 19 roku!(o tym napiszemy w innym miejscu dokładniej) Szok! A na co ten kredyt? Jak się nic nie robi! Celem zrównoważenia budżetu jak czytamy w dokumentach (WPF). 3,5 mln zł kredytu żeby spłacać kredyt – katastrofa! Czy to już koniec!!! Kredyt, żeby spłacić kredyt! Co na to radni? Czy naprawdę wszyscy są ślepi, że nie realizuje się inwestycji aby płacić kredyt a potem nie zapisuje rat kredytu a na dokładkę potem nowy kredyt aby spłacać stary? Kto to potem naprawi?

Czyli podsumowując w 2017 roku Burmistrz Konończuk z budżetu nie planuje płacenia rat w kwocie 1,174mln zł i planuje 1 mln zł więcej przychodów z podatków! A w 2018 r. planowane jest zaciągnięcie 2mln kredytu, żeby zrealizować budżet i spłacić raty starego kredytu. No cóż my tylko pokazujemy. Jeszcze tak  niedawno w poprzednich kadencjach było na bieżące wydatki i jeszcze na inwestycje około 4 mln zł i wystarczało na ratę kredytu około 1 mln zł. A przecież wszystkie instytucje działały jak teraz Szkoły, przedszkole, GOK, CPL, Kryta Pływalnia. I ponoć było rozrzutnie źle! A teraz  podobno tak oszczędnie?! I wystarcza tylko na wydatki bieżące bo jak widzimy na kredyt już nie ma a inwestycji nikt do tej pory nie widział?! Szanowni mieszkańcy oceńcie sami czy nie jest to wyrafinowane kłamstwo propagandy ekipy Konończuka? Stołeczki trzeba utrzymać!  I jeszcze niespodzianka! Burmistrz planuje powiększenie kwoty długu!!!

-Projekt budżetu zatem oceniamy jako pozorny gdzie wiele kwot zostało wpisanych tylko po to żeby władza mogła trwać tak to się dobywa na początku roku zapisane inwestycje i cyferki aby ładnie wyglądało a na koniec roku dla mieszkańców nic się nie robi.

-Boimy się aby Konońćzuk nie pozostawił po sobie spalonej ziemi ; ludzi skłóconych, budżet rozdany kredyty nie płacone itd….Inwestycji brak. Nie dokonamy dokładniejszej analizy bo to tylko projekt a bunt radnych (jednogłośny sprzeciw przeciwko przywróceniu podatków) przeciwko nieróbstwu Konończuka narzuci większe zmiany!

PS. Nasz wniosek jest oczywisty: nie płacą rat kredytu z budżetu i sięgają do kieszeni mieszkańców aby realizować inwestycje. Wygospodarować środków nie potrafią!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.