Kolejny „sukces” ekipy Konończuka w budowie dróg!

Samorząd Michałowa na podium!!! Zajął III miejsce!!! Ale od końca!

Wojewoda Podlaski ogłosił wstępną listę rankingową dla gmin wnioskujących o dofinansowanie budowy dróg w ramach Programu Budowy Dróg Powiatowych i Gminnych do tej pory powszechnie nazywanym „Schetynówkami”. Burmistrz Konończuk na rok 2017 sporządził wniosek o pozyskanie pieniędzy na remont drogi Podozierany – Jałówka. Oczekiwaliśmy, że ten zapowiedziany przed wyborami fachowiec a szczególnie od dróg na co jak na co ale na drogi to już pieniądze będą. Tymczasem zgodnie z ogłoszoną listą dla Województwa Podlaskiego wniosek Burmistrza Konończuka zajął 68 miejsce na 70 wniosków gmin!

A więc 3 miejsce od końca!!!

A może przydałby się pokoik kawowy tzw. Narnia? Dzisiaj zajmuje go asystent Gryc!

Zapewne propaganda ratusza znowu powie, że jeszcze to wstępna lista, że jeszcze jest w trakcie rozstrzygnięcia itd… My mówimy jasno Michałowo znowu bez szans na pozyskanie pieniędzy!…. Jak inaczej można stwierdzić skoro gminy złożyły wniosków na 61,7mln zł a do podziału dla gmin jest 29,66mln zł!  I wystarczy tylko dla gminy znajdującej się na 28 miejscu a my jesteśmy na 68! I aby nasz wniosek został zakwalifikowany musiało by być nie 29 a 60mln zł do podziału! Jaka jest więc szansa na pozyskanie pieniędzy. Ale skoro nastrał fachowiec….

My pytamy fachowiec od pozyskania czy nie pozyskania pieniędzy?

I tutaj aby sprawę wyjaśnić dogłębnie i rzetelnie…. Zawsze bywa różnie ale merytoryka i styl w jakim gmina obecnie ubiega się o środki przynosi po prostu wstyd!!! Mogło by zabrakować trochę punktów (normalna sprawa) ale gdy pierwsza gmina uzyskuje 31,34pkt a my 15,5 i ta sam gmina również uzyskuje 17pkt a my 9  to o czym mówimy! Po prostu wstyd!!! Cóż takiego zmieniło się w naszej gminie, że zamykamy peleton jak niegdyś zawodnicy Maroka w Wyścigu Pokoju!!! W poprzednim 2015 roku Burmistrz Konończuk aplikował o środki na drogę Jałówka – Zaleszany i wniosek znalazł się na 42 miejscu na 71 złożonych wniosków. Również nie uzyskał dofinansowania. W tym roku przesuwamy się z lokatą ale w dół na 68 miejsce. Taka jest prawda jeszcze niedawno Michałowo przodowało w wielu dziedzinach i w pozyskaniu środków zewnętrznych również! Dzisiaj jesteśmy na szarym końcu!

Nasza gmina w poprzednich latach otrzymała 50 % dofinansowania od Wojewody ze „Schetnówek” na 3 inwestycje drogowe: Droga Kuchmy – Juszkowy Gród, Topolany – Potoka i ulica Wąska w Michałowie (obecna Seweryna Michałowskiego). Ale to już za kadencji…..ojej chyba zakazane imię do wypowiadania się! Ale nie u nas! Za kadencji poprzedniego burmistrza Marka Nazarki i Małej Ojczyzny!!! Czy nie była to korzyść mieszkańcom. Oj tam korzyść tylko jakieś tam 2mln zł….. Abonament telewizyjny za 20 zł to jest sprawa i rozrzutność!

PS. Przy okazji gratulujemy dla Powiatu Białostockiego którego dwa wnioski zapewne dostaną dofinansowanie gdyż na 28 wniosków zajęły 6 i 11 miejsce. Jedna droga w gminie Juchnowiec Kościelny druga gmina Choroszcz i Turośń Kościelna! Tym gminom gratulujemy również! A jeszcze w poprzednich kadencjach gratulowano dla Michałowa! Brawo Burmistrz Konońćzuk!!! Brawo ekipa Konończuka!!! Brawo propaganda!!! Przecież przed wyborami opowiadaliście, że każdy potrafi!!! Gadać aby osiągnąć stołki to potrafiliście!!!  Tylko co nam z tego mieszkańcom!!! Teraz widzimy kto marnotrawi a kto pozyskiwał pieniądze!!! Wasze „osiągnięcia” zapamiętaliśmy przy pokazywaniu abonamentu telewizyjnego za dwadzieścia parę złoty, pomniku w parku za 200 tys. zł który jednak stoi i „Narni” (pokoju kawowego dla specjalnych gości)! A może by się teraz przydał i pomógłby w pozyskaniu ponad 2mln zł!!! Naszym zdaniem większy pożytek byłby, żeby w tym pokoiku siedział wojewoda, marszałek, posłowie, inwestorzy, przedsiębiorcy itd…itd…. niż asystent Gryc i do niedawna Greś!!! A co wy uważacie szanowni mieszkańcy? I naprawdę nie przeszkadzałoby nam gdyby Burmistrz Konończuk tam przyjmował gości! Gdyby pieniądze lub inwestycje spływały na naszą gminę! A tak…..

Kto ma korzystać mieszkańcy czy „swojacy” Komu ma się dobrze powodzić mieszkańcom czy „swojakom”? A kto jak widać ma się świetnie….?

I tak właśnie przeciekają miliony złoty które mogłyby być wydane na terenie naszej gminy! A my wybraliśmy fachowca który zepchnął naszą gminę na szary koniec rywalizacji! No cóż może się kiedyś nauczą! Tylko ile za ten czas straciliśmy szans na pozyskanie pieniędzy? A może szybciej zrezygnują i zamkną program niż się nauczą? A może szybciej doczekają się emerytury? Czyż nie o to chodziło? Zatem czy stać naszą gminę na marnotrawienie czasu i pieniędzy? Czy stać nas na wybieranie niekompetentnych władz? Decydujecie Wy mieszkańcy nikt inny!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.