Sesja RM w dniu 13.10.2016 r. – naszym zdaniem – Co tam argumenty! Co tam merytoryka! Liczy się matematyka! Najważniejsze „szable”!

Wolne wnioski, interpelacje, zapytania i sprawy różne

 Jeden z uczestników sesji po opuszczeniu obrad skomentował je tak: Tak się nie da żyć ludzie Burmistrza Konończuka nie wyjaśniają nie odpowiadają na pytania a gaszą człowieka!!!

-Radne Bielenia, Kazberuk, Kupraszewicz i Ancipiuk złożyła interpelację w której pyta o wysokość środków przypadających na każde sołectwo i ilość mieszkańców w tych sołectwach oraz wniosek o ujęcie w przyszłorocznym budżecie 1mln zł na budowę nowego przedszkola i 500 tys. zł na utworzenie podstrefy.

-radna Łuksza Swietłana – Nie złoży wniosku o stypendium żeby biedne dzieci otrzymywały stypendium przez 10 m-cy  a nie przez 4 jak teraz to ma miejsce bo stworzy tym problem. (burmistrzowi ?) Naszym zdaniem szok!!! Cóż za argumentacja? To co jest najważniejsze? Spokój burmistrza? ……Skrytykowała poprzedniego burmistrza i niektórych z obecnych radnych. A my tylko się zastanawiamy czy uwagi naszego bloga odnośnie zbyt małych środków na stypendia przy opinii budżetu zaważyły na wypowiedzi radnej? Ale to dobrze jak wszyscy z grupy rządzącej będą czytali naszego bloga i wezmą do serca nasze uwagi, propozycje to z całą pewnością mieszkańcy skorzystają. Ale z drugiej strony skoro radna uważa i krytykuje to dlaczego przez 2 lata nic nie zmieniła?

-radna Kupraszewicz – mieszkańcy dopominają się o budowę solidnego przepustu na rzece w Żedni a nie jakiejś prowizorki. Co radna mówi? Prowizorka u  Burmistrza Konończuka? Przecież miał być fachowiec! Zwykły przepust? I prowizorka?

-radna Burak – Oziabły pytają o przywrócenie kursu PKS – czy jest szansa ale nie usłyszeliśmy nic o szansie od Burmistrza. Zapytała również o remont drogi do państwa Grzegorczuk w Kaźmierowie przez pola. Burmistrz – została wytyczona droga ale założenia, żeby drogę wyżwirować takiego nie było. I co tu powiedzieć a pan Stanisław bo chyba o jego chodzi z tego co słyszeliśmy opowiadał, że obiecano mu wyżwirowanie drogi! Ale cóż nastała era Konończuk.

-radna Barszczewska – czy będzie robiona kanalizacja na przedłużeniu ulicy Białostockiej chodzi o kol. Michałowo? Burmistrz nie mamy koncepcji. Radna – a oświetlenie na osiedlu domków jednorodzinnych za SKR? Burmistrz mamy wykonawcę ale nie wiemy za jakie środki. Ale jaja! Nie wiemy czy śmiać się czy płąkać! Panie burmistrzu proponujemy wróżkę a jeżeli chodzi o wykonawcę czyżby bez przetargu? Dziwne ale może to tak mała kwota, że… ale z drugiej strony tyle ulic i bez przetargu? Ale może nie posiadamy pełnej informacji zobaczymy?

-Radna Swietłana Łuksza – czy działka na której stał telebim jest wydzierżawiana i czy płaci za dzierżawę bo widzę, ze ZGKiM ją sprząta a powinien dzierżawca i nie jest to fer.

Burmistrz nie wie czy pan Roma Tarasewicz płaci dzierżawę.

-radna Ancipiuk – w gazecie pan burmistrz ustosunkował się do lojalki podpisanej z Gresiem ale nie odniósł się do stwierdzenia „Rafał siedź cicho i bierz kasę”

Burmistrz – pani o tym zawiadomiła prokuraturę i tam się on tłumaczył i nie będzie dalej się tłumaczył. Radna Ancipiuk dalej – chcę panu dać szansę żeby pan wytłumaczył się przed mieszkańcami bo niektórzy twierdzą, ze Greś nagrywał ale skoro pana jest taka odpowiedź….

Nas oczywiście dziwi, ze burmistrz nie wykorzystał okazji i nie odciął się od tego stwierdzenia. Przecież to takie proste tak nie było i tyle. Ale może jednak jest jakieś nagranie?

Radna stwierdziła również iż do niej zgłosiła się mieszkanka z okolic Jałówki i prosiła o ścięcie 2 drzew bo zagrażają jej domu. Burmistrz proszę na piśmie. Radna Ancipiuk to co stara kobieta ma pisać pismo? Może koś by jej pomógł? Podsumowała.

-mieszkańcy Żedni sołtys Sakowicz i pani Kościukiewicz dopytywali o bobry i termin odstrzałów na co burmistrz stwierdził, że nie jest wszechwiedzący. A na poruszony przez nich ponownie temat prowizorycznego przepustu i zalewania ich posesji na propozycję wstawienia krat burmistrz najpierw odpowiedział, że nic to nie da a potem zaproponował dozorcę postawić! Nie wiemy czy wypowiedział to poważnie czy szyderczo? I z tym pytaniem Was zostawiamy? Nastała era Konończuka.

PS. Jeden z uczestników sesji po opuszczeniu obrad skomentował je tak: Tak się nie da żyć ludzie Burmistrza Konończuka nie wyjaśniają nie odpowiadają na pytania a gaszą człowieka!!!

Blog – jak zgasną ludzie zgaśnie i gmina – szkoda.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.