Afera w gminie – „KolaGate” – I tak skończyła się praworządność w naszej gminie!!!!

Nie mogliśmy się nadziwić gdy dotarła do nas informacja, że rozprawa w sprawie zwolnienia Mikołaja Gresia z Kierownika Biblioteki nie odbyła się. Świadkowie nie zostali przesłuchani a rozprawa została przełożona na dzień 02 kwietnia. Pierwsze pytanie – dlaczego? Otóż odpowiedź jest szokująca…… Na tej rozprawie pan Greś powiedział, że z burmistrzem Konończukiem dogadał się i zostanie zawarta ugoda a on wróci na stanowisko Kierownika Biblioteki. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ma być ogłoszony konkurs na to stanowisko. Jednak jeszcze przed jego ogłoszeniem  pan Greś już wynik zna!! Nie ma to jak praworządność panie burmistrzu (-: (-: Wypadało by w tym miejscu wspomnieć o ciężkich zarzutach jakie ciążą na Mikołaju Gresiu jako kierowniku biblioteki. Dodając do tego kwestie polityczne i długów wyborczych Konończuka należy zapytać o praworządność? A prawda może teraz wypadało by mówić praworządność wg Konończuka, obietnice Konończuka, oszczędności wg Konończuka, zgoda wg Konończuka itd.

Kolejne puste hasło wyborcze burmistrza Konończuka. Praworządna Gmina brzmiało jakże doniośle. I tak właśnie w naszej gminie praworządność się skończyła a przecież miała się zacząć!!!. Jeszcze parę spraw jest w zawieszeniu (np. konkurs albo w tej sytuacji może odpowiedniejsze było by określenie pseudo konkurs na redaktora naszej gazety) poczekamy na ich rozstrzygnięcie przez burmistrza. Piszemy o tej i wielu innych sprawach bo nie chcemy firmować swoimi nazwiskami takich działań. A ocenę pozostawiamy mieszkańcom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Grzechy władzy, Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.