We wtorek 31 maja 2016 r. Sesja RM w Michałowie. Zapowiada się interesująco – zachęcamy do uczestnictwa! Czy Burmistrz Konończuk przejdzie do historii jako człowiek który zatrzymał rozwój gminy? Ostrzegamy sytuacja robi się bardzo poważna!

- Ani złotówki Burmistrz Konończuk nie przeznaczył na budowę Nowego przedszkola

- Dochody obniżone o 350 tys. Przy tak niskim wygospodarowaniu środków na inwestycje i remonty 1,5 mln co stanowi 6,5 % w skali 23 mln całego budżetu czeka nas zastój a nie rozwój gminy.

- Pieniądze po prostu Burmistrz Konończuk przejadł i to w dwa lata!

-Proponujemy publiczną debatę na temat aktualnego stanu finansów naszej gminy!

-Zobaczymy czy  burmistrz się odważy? Czy jest kompetentny i nie ma nic do ukrycia?

 

Jednym z punktów są zmiany w budżecie. Warto sprawdzić jak tym razem Burmistrz Konończuk postanowił podzielić wolne środki powstałe w wyniku wykonania budżetu gminy za 2015 rok. Szanowni mieszkańcy może dla wielu zapewne niedużo to mówić ale po raz pierwszy od wielu lat nie jest wypracowana nadwyżka!……… Dla przykładu za rok 2013 nadwyżki wypracowano 1,2 mln zł a za 2014 rok 4 mln zł. Ostrzegaliśmy już dawno, że swoją polityką Burmistrz Konończuk rozpoczął już rujnowanie budżetu. A to są jego oznaki. Nadwyżki już nie mamy a powstałe wolne środki pochodzące m.in. z niezrealizowanych inwestycji np. tylko z samej nie realizacji podstrefy 500 tys. w następnym roku również podejrzewamy, że wolnych środków praktycznie nie będzie bo w tym 2016 r. inwestycji już jest bardzo mało. Ponadto zostały zmniejszone dochody gminy o 350 tys. co w efekcie powoduje, że gmina na inwestycje i remonty ze środków własnych pochodzących z budżetu na 2016 rok wyda tylko niecałe 1,5 mln zł. W tym momencie  słusznym jest pytanie czy Burmistrz Konończuk zatrzymał rozwój Michałowa! Przy tak niskim wygospodarowaniu środków na inwestycje i remonty 1,5 mln co stanowi 6,5 % w skali 23 mln całego budżetu czeka nas zastój a nie rozwój gminy. Gmina będzie mogła jedynie „łatać dziury” czyli realizować bieżące potrzeby i drobne remonty. Zdolności kredytowe też spadają. Pieniądze po prostu Burmistrz Konończuk przejadł i to w dwa lata!

W takim razie na co postanowił przeznaczyć 1,2 mln dodatkowych pieniędzy? Zachęcamy raz jeszcze do udziału w sesji. My tylko zwracamy uwagę, że ani złotówki nie przeznaczył na budowę Nowego przedszkola! Dlaczego w sytuacji gdy pieniędzy na inwestycje jest coraz mniej! Gdy spadają dochody i rosną wydatki bieżące (np. na pobory „swojakom”) burmistrz dalej trwoni na drobnostki kolejne dodatkowe pieniądze które można byłoby przeznaczyć na budowę przedszkola? Czyż nie dlatego, że po prostu przedszkola nie zamierza budować tylko, że oficjalnie boi się o tym powiedzieć! Czy czyny nie świadczą o tym?

Pozostaje pytanie na co czekać? Aż zacznie „boleć” wszystkich? Aż doszczętnie zrujnują naszą gminę? Decyzja należy do Was mieszkańców. A może Burmistrz Konończuk odważy się na debatę o aktualnym stanie finansów naszej gminy? Byłoby to ciekawe z jednej strony Burmistrz Konończuk i dwie dobrane osoby np. pani przewodnicząca Supru, pani skarbnik Golak a z drugiej strony ktoś niezależny spośród społeczności. A może pani radna Ancipiuk i również dobrałaby sobie dwie osoby. To tylko taka luźna nasza propozycja ale czy Burmistrz Konończuk się odważy? Przecież liczy się dobro mieszkańców a na takiej debacie wszyscy dowiedzielibyśmy się więcej a i Burmistrz Konończuk zamiast być ciągle usprawiedliwiany przez propagandę mógłby przedstawić wiele spraw tak jak się one mają. Bo jednak w tej sytuacji narosło wiele obaw i nie da się je już przykryć oczerniając poprzednią ekipę. Zobaczymy czy się odważy? Czy jest kompetentny i nie ma nic do ukrycia?  No i może w końcu się wyjaśni po co Konończuk przyszedł po „łupy” dla swojaków? Przecież jesteśmy w UE i każdego dnia pojawiają się nowe szanse a obecnie rządzący tylko twierdzą, że na nic nie można pozyskać pieniędzy równocześnie trwonią nasze i rujnują budżet, że zaraz nie będziemy mieli co przeznaczyć na wkład własny! Czy zatem Burmistrz Konończuk przyszedł po to aby pozbawić nas na długie lata szans rozwoju?

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.