Mega wiadomość!

Skandal Burmistrz Konończuk po raz drugi nie składa wniosku o uzbrojenie terenów w projektowanej podstrefie!!! Ale forum przedsiębiorców zwołał!!! (-:(-:

Jak w tej piosence podstrefa i miejsca pracy odpłynęły „ w siną dal, w siną dal  – dla „swojaka” który odszedł w siną dal”

15.04.2016 r. minął termin na złożenie wniosku o pozyskanie pieniędzy unijnych na uzbrojenie terenów inwestycyjnych! Jest to już drugi konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski dla samorządów w tej kadencji. Pierwszy był w ubiegłym roku. I nasze gminne władze zapewniały, że na wiosnę jak ogłoszą nabór na uzbrojenie terenów inwestycyjnych to wniosek złożą!

Takie pytanie na sesji Burmistrzowi Konończukowi zadała radna Ancipiuk…..

I co? NIC!!! Burmistrz Konończuk odpowiedział, że wniosku nie składał!!! ….I tyle bez żadnych tłumaczeń, argumentacji bo co kto może zrobić wielkiemu burmistrzowi! Przed kim miałby się tłumaczyć! A gdzie rada? Przewodnicząca Suprun zapowiadała w wywiadzie, że będą ostrymi recenzentami? A są raczej zamiataczami pod dywan!

Przecież teraz już droga dojazdowa do Białegostoku ( największa dotychczasowa bariera odpychająca przedsiębiorców od inwestowania w naszej gminie ) została pokonana. Ponadto nie ma tematu planowanego lotniska jak też obecna unijna perspektywa jest nastawiona na uzbrajanie terenów i tworzenie nowych miejsc pracy. To dopiero początek perspektywy a już drugi nabór wniosków na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Dlaczego mając takie warunki takie szanse Burmistrz Konończuk je marnuje!!! A więc jest możliwość są pieniądze a burmistrz nie korzysta? Woli wydać 4 mln na termomodernizację? Dlaczego? Myślimy, że całkiem niechcący zdradziła to na sesji Aneta Putko która zajmuje się pozyskaniem pieniędzy ale o tym przy relacji z sesji!

Klasyk Kononowicz miał rację „…i nic nie będzie”! Tylko dlaczego ma się to tyczyć naszej gminy? Dlaczego Burmistrz Konończuk i jego ekipa krok po kroku nie wywiązuje się ze swoich obietnic? Dlaczego hamuje rozwój naszej gminy? Dlaczego nawet nie próbują? Czy o taką zmianę chodziło mieszkańcom? Czy zostali oszukani? Gdzie są obiecane miejsca pracy? Czy to jest gospodarność? Otóż NIE!!! Czy ci ludzie ( Konończuk, Barszczewska, Suprun, Greś) już kiedyś przed 2002 rokiem nie „rządzili” w Michalowie i do czego je doprowadzili? Był czas i ludzie którzy wyciągnęli gminę z błota a teraz oni wrócili, żeby dalej w te błoto nas wepchnąć?!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.