Sesja Rady Miejskiej – 27.01.2016 r – Naszym zdaniem – Burmistrz Konończuk Pokazał na co go stać (-: (-: (-: a tak naprawdę to )-: )-: )-:

Interpelacje, zapytania, sprawy różne:

-Czy pracownicy w Ratuszu są zatrudniani w drodze konkursu chodzi o pana Gresia i Sekretariat?

-Mieszkanka Sokola kiedyś nie mogła kupić mieszkania bo przez jakiś czas nie płaciła czynszu dlatego nie będąc najemca nie mogła otrzymać bonifikaty bo nie pracowała w urzędzie a pan (Gryc) pracuje to może. Taka to równość? Ten kto pracuje w urzędzie to ma prawo do wszystkiego a ten kto nie do niczego?

-Kierownik Biblioteki Teresa Rybińska – tak zastępca jest powołany w uzgodnieniu z panami burmistrzami od 01.07.2015 r

-Burmistrz Konończuk- żeby startować to trzeba cos obiecywać!…..

-Sołtys Dąbrowski z Jałówki poruszył temat odnośnie dofinansowania i pozyskania środków na działalność gospodarczą. Sołtys Nowej Woli pani Monach wyraziła opinie, że należy bezwzględnie robić kanalizację w Nowej Woli i wodociągi.

-przewodnicząca Ancipiuk stwierdziła, że nik nie jest przeciw ale na razie rozmawiamy o niczym najpierw niech burmistrz zacznie robić.

-radna Kazberuk – Czy pracownicy w Ratuszu są zatrudniani w drodze konkursu chodzi o pana Gresia i Sekretariat?

-burmistrz – nie wymagany konkurs

Blog – my tylko skromnie ponownie przypominamy obietnice wyborcze z 21 x tak punkt

11. Dopilnuję, aby konkursy na stanowiska pracy w gminie i przetargi były uczciwe i

Sprawiedliwe.

Ale co tam niech będzie. Ale jeżeli nie są wymagane to dlaczego odwołał pan Kierownika Biblioteki i Dyrektora GOK? Podał pan jako powód bo nie było konkursu a tam tez takiego wymogu nie było? Czyżby inne standardy a może inne osoby?

-radna Kupraszewicz – Odczytała odpowiedź na jej interpelację w sprawie czy asystent Gryc zapłacił należny czynsz wraz z odsetkami czy nie. Bowiem nie wynika tu jasno z odpowiedzi jak było? Poprosiła o doprecyzowanie. Czy 23 tys. zostało spłacone i co z odsetkami od tej kwoty?

- Burmistrz przekazał głos dla asystenta Gryca. Blog – tak w sumie bardzo nas dziwi dlaczego nie odpowiada burmistrz a Gryc w swojej sprawie? Asystent Gryc począł czynić uwagi typu że można go nie lubić itd.. Nie wiemy po prostu czemu nie odpowiedział w prost, że z kwota podstawową było tak i tak a z odsetkami tak i tak. Stwierdził jedynie że zapłacił więcej jak trzeba.

Blog – my odpowiedź na interpelację i krótki komentarz opublikujemy w innym miejscu.

-radna Kupraszewicz – dalej kontynuowała, że nie jest jasno napisane że zostało spłacone 23 tys. Zł. Mieszkanka Sokola kiedyś nie mogła kupić mieszkania bo przez jakiś czas nie płaciła czynszu dlatego nie będąc najemca nie mogła otrzymać bonifikaty bo nie pracowała w urzędzie a pan pracuje to może. Taka to równość? Ten kto pracuje w urzędzie to ma prawo do wszystkiego a ten kto nie do niczego?! – Dziękuję!

Następnie wywiązała się dyskusja czy pani przewodnicząca miała prawo wystąpić do wojewody czy uchwała została podjęta prawidłowo ale pan mecenas nie był w stanie bez analizy pisma odpowiedzieć na to pytanie i temat przełożono na potem.

-radna Kupraszewicz – zapytała czy to prawda, że jest powołany zastępca kierownika w bibliotece?

-Oczywiście nie odpowiadał burmistrz a Kierownik Biblioteki Teresa Rybińska – tak zastępca jest powołany w uzgodnieniu z panami burmistrzami od 01.07.2015 r

Blog – Szok!!! Niepojęta sprawa!!! W uzgodnieniu z panami burmistrzami – a gdzie ta większa swoboda kierowników? Dlaczego słyszy się od wielu ciągle o naciskach z Ratusza?! Dlaczego burmistrz Konończuk dwa dni potem na spotkaniu w GOK u na podobne pytanie odpowiedział, że nie ma z tym nic wspólnego, że to nie jego sprawa! To jak w końcu nie jego sprawa jak sam twierdzi czy w uzgodnieniu a panami burmistrzami jak twierdzi Kierownik Rybińska!?

-radna Kupraszewicz – to dlaczego na posiedzeniu komisji informowano nas, że nie ma zastępcy co jest napisane w protokole? Nie otrzymała odpowiedzi!

-radna Kazberuk – czy w statucie biblioteki jest przewidziane stanowisko zastępcy? I teraz jest dwóch kierowników i jeden pracownik.

-Burmistrz znowu się nie odniósł a jedynie zastępca Chmielewski stwierdził, że sprawa jest bardzo skomplikowana i poprosił o wyjaśnieni mecenasa.

- Mercenas – w jego ocenie burmistrz podjął decyzję aby uchronić gminę przed ewentualnymi szkodami. Zawarto ugodę w zw. z niewłaściwym zwolnieniem pana Gresia.

-Blog – o ile się orientujemy to pan Greś nie został zwolniony a zostało podpisane porozumienie stron a po drugie to chcielibyśmy usłyszeć jakie były warunki ugody i wcale nie należy mieć zgodę burmistrza albo pana Gresia. Zarówno burmistrz jak i kierownik biblioteki są to stanowiska samorządowe lub publiczne a więc jawne i o żadnej tajności nie może być mowy. Ewentualnymi szkodami a naszym zdaniem wręcz odwrotnie ugoda była niekorzystna dla gminy.

-radna Ancipiuk – Czy burmistrz nie przekroczył uprawnień zawierając taką ugodę? Teraz mamy 3 kierowników i jednego pracownika czy to jest sens?(zapewne chodziło jeszcze o niewyjaśnioną sprawę z panią Sitnicką gdzie wyrok sądu jednoznacznie przyznaje rację dla pani Sitnickiej)

-radny Charytoniuk – Skoro była ugoda to po co potem był ogłaszany konkurs? To spowodowało tę kłopotliwą sytuację!

-zastępca Chmielewski – ugoda nie precyzowała na jakie stanowisko a jedynie na warunkach dotychczasowych.

Blog – o czym pan mówi panie Chmielewski jeżeli na warunkach dotychczasowych czy porównywalnych czy podobnych jak zwał tak zwał a nie ma innego podobnego stanowiska to o czym pan mówi? Jak jest różnica? Czy zna pan znaczenie terminów prawniczych? Czy potrafi pan ocenić sytuację? Radny Charytoniuk miał rację, że po co był ogłaszany konkurs jak była zawarta ugoda? My odnieśliśmy wrażenie, że cos tu jest podejrzane, że coś kręcą bo nikt nie odpowiedział przewodniczącej na pytanie czy burmistrz nie przekroczył uprawnień?

No i oczywiście pytamy gdzie był burmistrz?! Każdy mówi cos innego a burmistrz siedzi i milczy!

-radny Dziewiątkowski- „błysnął”- odwołujemy się do statutu gminy a on jest nierzetelny.

Blog – panie radny tak skromnie zauważamy mowa była o statucie biblioteki a nie gminy. Drobna różnica nieprawdaż?

-radna Suprun – Czy Gok jest czynny od 7.15 i komu to służy?

-zastępca Chmielewski – GOK pracuje od 7 do 15.

Blog – szok!!!  Zastępca, były dyrektor GOK w Gródku a wystarczy zajrzeć na internet i zobaczyć. Nas osobiście dziwi, że osoby na stanowiskach zastępca i pani radna a zarazem dyrektor i nie odróżniają godzin otwarcia placówki gdzie mogą korzystać wszystkie dzieci z zajęć od godzinami pracy placówki ale zaraz dyrektor GOK Siekierko wszystko jasno i spokojnie wytłumaczył. Ale zanim to nastąpiło ….

-radna Suprun –powinien GOK pracować jak odpowiada to mieszkańcom.

-Na sesję przyszedł Dyrektor GOK Siekierko i spokojnie wytłumaczył, że GOK jest otwarty od rana do późnych godzin wieczornych, że oferta jest dostosowana do potrzeb rodziców, zaprosił radnych na zajęcia i do współpracy, pomocy. Od godz. 7.00 pracuje tylko księgowa i kadrowa no i on też ale można go zastać w różnych godzinach w zależności od potrzeb.

Blog – i tak prawdę mówiąc wielka afera jakie ostre słowa jakla walko a o co? O to co już jest. GOK pracuje najlepiej jak można wystarczyło zapytać a nie czynić zarzuty. Uważamy, że osoby pełniące wysokie stanowiska powinny wiedzieć, że każda jednostka ma obowiązek ustalenia i podania do publicznej wiadomości godzin pracy aby każdy mieszkaniec wiedział kiedy może załatwić sprawy np. w Ratuszu są to godziny 7.15 – 15.15. Co nie stoi na przeszkodzie aby jednostka mogła być otwarta dłużej i tak jest w przypadku GOK u czy chociażby szkół o czym radna Suprun i zastępca Chmielewski powinni wiedzieć. Zatem czym innym są godziny pracy jednostki a czym innym czas w którym ona jest otwarta.

-radna Bielenia – Na koniec relacji z sesji zostawiliśmy sam „smaczek” a może wręcz przeciwnie – oceńcie sami, radna zapytała burmistrza, że obiecał pan wyodrębnić budżet obywatelski?

-Burmistrz Konończuk- żeby startować to trzeba coś obiecywać!

Blog – niech to będzie posumowanie nie tylko sesji ale i dotychczasowych działań ekipy Konończuka! Żeby startować trzeba cos obiecywać! Czyli jak rozumiemy program wyborczy i obietnice nie są po to żeby je realizować a żeby wygrać wybory? Doprawdy jakie jest prawdziwe oblicze Konończuka?! Czy nie wypada tu zacytować klasyka Kurskiego „a ciemny lud wszystko kupi”? Panie burmistrzu pana program wyborczy czyli obietnice to był kontrakt zawarty ze społeczeństwem! Czyli jak mnie wybierzecie to ja zrobię to i to! Po roku czasu już pan łamiesz kontrakt? A jak brzmi łacińska maksyma „Pacta sunt servanda” czyli umów należy dotrzymywać!  Zobaczcie jak możemy być dumni jakiego mamy gospodarza! Prawdziwa era Konończuka! Tylko dlaczego aż cisną się łzy do oczu jak patrzymy na nasze kochane Michałowo? I po kolei zaprzepaszczane szanse! Co na to mieszkańcy?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.