Cała prawda o działaniach Burmistrza Konończuka!

Wypowiedź Prezesa Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A Pana Robert Żyliński  Oto treść zamieszczona na Facebooku Gminy Michałowo  : ” Witam zainteresowanych rozwojem gminy i gospodarki regionu. Jak zapewne Państwo pamiętacie w poprzedniej kadencji bywałem zapraszany na prezentacje o SSSE, na sesje RM, spotkania z burmistrzem. W poprzedniej też kadencji spotykaliśmy się wspólnie z burmistrzem z dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych, potencjalnymi inwestorami. Była sporządzona koncepcja infrastruktury na potencjalne tereny strefy. Ostatecznie podpisaliśmy nawet list intencyjny z dwoma inwestorami.
Pytacie Państwo co od tej pory zostało zrobione? NIC, lub nic o czym byłoby mi wiadome…….. Co więcej z mej wiedzy wynika, że nikt nie kontynuował rozmów z inwestorami, a w tej chwili maja już oni inne zamierzenia (wg. mego rozeznania, a wydaje mi się, że mam całkiem niezłe co do planowanych w regionie inwestycji i możliwości lokalizacji). Ale to sprawa rozmów Gminy z Przedsiębiorcą – wiec zostawmy to, obym się mylił.
Co do rozmowa dotyczących powstania podstrefy, to mam wiedze pełną. Wygląda to na ta chwile tak, że nikt tym ze strony gminy nie jest zainteresowany. Ja to rozumiem w ten sposób iż gmina odeszła całkowicie od planów utworzenia podstrefy i ma inny pomysł na rozwój gospodarczy. No cóż, tak bywa, każdy może mieć swój pomysł, a dróg do polepszania życia mieszkańcom zapewne jest wiele. Każdy ma do tego prawo. Jeśli zapytacie mnie o moje zdanie, to odpowiem, że osobiście kontynuował bym rozpoczęte w poprzedniej kadencji prace.
Pozdrawiam wszystkich.”

Opublikowano 29.01.2016 r. a asystent burmistrza Rafał Greś na spotkaniu w GOK z mieszkańcami w obecności Burmistrza Konończuka  w tym samym dniu twierdził, że spotkał się z Prezesem. Z powyższej wypowiedzi prezesa wynika zupełnie co innego. Ale nie po raz pierwszy nasza władza mówi jedno a rzeczywistość drugie. Koszmar szanowni mieszkańcy! Kolejne szanse zaprzepaszczane! A mogło powstać wiele miejsc pracy! Mogli nasi mieszkańcy mieć źródło utrzymania! A zamiast tego są etaciki dla przyjaciół króliczka i olbrzymie pobory dla swojaków! 1 mln zł poszło na płace zamiast na utworzenie podstrefy !

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.