Zapowiadana mega wiadomość! Oto Afera z cyklu „swojak” z wynajmem pomieszczeń po Komisariacie Policji dla Agencji PKO!

Co ważniejsze jest od dobra gminy?! Czy Konończuk odwdzięcza się za wybory?

Kiedyś był Komisariat! Obecnie za Konończuka Agencja PKO! Kulisy całej sprawy….

 Szanowni mieszkańcy chcemy dla państwa przedstawić naszym zdaniem wielką aferę z cyklu czy Konończuk to „Burmistrz dla swojaków”? Wszyscy od dłuższego czasu obserwują prawdziwy „taniec”, spektakl przekazu medialnego Ratusza związany z likwidacją Komisariatu Policji.  Na początku dziwił nas fakt nadmiernej aktywności propagandzistów Burmistrza Konończuka w obwinianiu poprzedniego Burmistrza Nazarkę. Prawdę mówiąc coś było podejrzanego ale jak nie złapałeś za rękę to….  Ale w końcu czy tak bezinteresownie aż tak agresywnie do tematu by podchodzili? No i okazało się. Zamiast Komisariatu Policji w budynku została otwarta Agencja PKO! Ale kulisy tej sprawy są intrygujące!

Nie dziwimy się dla Przewodniczącej Rady pani Ancipiuk która postanowiła wyjaśnić temat i zwróciła się w tej kwestii na ostatniej sesji w dniu 26 listopada 2015 r do Burmistrza Konończuka……..

 Przewodnicząca Ancipiuk – Czy zgłosił się ktoś inny na wynajem pomieszczeń po byłym Komisariacie Policji bo rozumiem, że na razie tylko Agencja PKO wynajmuje. Burmistrz Konończuk – Wspominałem o ogłoszeniu przetargu na najem pomieszczeń do 3 lat. Zgłosiła się PKO, podmiot z Białorusi i Unia (właściciel michałowskiej fabryki). Nie doszło do porozumienia bo warunków Unii nie mogliśmy spełnić.

Przewodnicząca Ancipiuk – Unia chciała wydzierżawić wszystkie pomieszczenia i pan Okruszkochciał zapłacić 15 zł a nie 10 zł. W tym wypadku gmina traci.

Burmistrz Konończuk – Jak zgłosiła się Unia to pomieszczenie dla Agencji było zarezerwowane ale umowy jeszcze nie podpisano. ( blog – szanowni państwo nie wierzymy własnym uszom! Szok – co za przywileje i dlaczego dal Agencji PKO, ile traci gmina?)

Przewodnicząca Ancipiuk – powinniśmy poczekać na wszystkie zgłoszenia i potem ogłosić przetarg

Burmistrz Konończuk – przetarg był ogłoszony.

Tyle z grubsza dyskusji.

 Burmistrz skłamał żadnego przetargu nie było! Można sprawdzić na BIP Urzędu Miejskiego! My nie znaleźliśmy! A to co wynika z całej sprawy jest przerażające!!!

Po pierwsze pomieszczenia zostały wynajęte bez przetargu i tu Burmistrz Konończuk po prostu skłamał. Dlaczego dla Agencji PKO? Po mimo, że byli inni chętni, że do gminy zgłosił się przedsiębiorca właściciel Michałowskiej fabryki Andrzej Okruszko którego do inwestowania w naszej gminie przekonała poprzednia ekipa Marka Nazarki. Pana Andrzeja od samego początku poprzedni burmistrz namawiał aby przeniósł  firmę do Michałowa. Teraz chce on ściągnąć, przenieść siedzibę firmy właśnie do Michałowa. Nie trzeba nikomu tłumaczyć ile korzyści z takiego faktu gmina odniesie ile więcej wpływów do budżetu.  I jakie daje to możliwości pozyskiwania dalszych inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy. Zaproponował więc, że chce wynająć wszystkie pomieszczenia w budynku po Komisariacie Policji. Co się okazało?! Że nie jest to możliwe bo jedne pomieszczenie musi być na agencję PKO!!! Szanowni mieszkańcy jak to nazwać! Czy  nie jest to niegospodarność, kumoterstwo, korupcja? A może tak powinno być i wszystko jest OK? Czy tak postępuje dobry gospodarz? Czy dba o gminę i mieszkańców czy o „swojaków”? Czy dalej układ przedwyborczy Greś – Konończuk działa? Czy dla Gresia ważne są miejsca pracy dla mieszkańców i pozyskiwanie inwestorów? Dlaczego Rafał Greś na swoim blogu kłamie, że innych chętnych nie było?! Ponadto  Greś na swoim blogu pisze, że przetargu nie było a Konończuk  na sesji publicznie kłamie, że był! Zapewne teraz powiedzą, że chodziło o co innego, że źle zrozumiał! Ale jak można pomylić przetarg z czym innym? Czy burmistrz nie wie co to jest przetarg? Byłaby to katastrofa? Zastanówcie się młodzi – wszyscy mieszkańcy Michałowa i gminy to są wasi reprezentanci? Konończuk to wasz burmistrz? Dlaczego mając możliwość wynajęcia wszystkich pomieszczeń wynajmuje niewielką część dla Agencji PKO? Pozostałe są puste i gmina ponosi koszty ich utrzymania! To jest dobry Gospodarz? Gdzie tu gospodarność? Dlaczego radni rządzący przymykają na to oczy? I tu znowu się narazimy, ale naprawdę – Za Nazarki tak nie było. Ale to nie koniec jeżeli jest prawdą, że pan Okruszko gotów był zapłacić nawet 15 zł za metr miesięcznie to brakuje słów oburzenia? Przypomnijmy, że Agencja płaci gminie cenę wynajmu tylko 10 zł. Dość co najmniej dziwna sytuacja? Czyżby dlatego, że Agencja PKO tez musiałaby płacić 15 zł? Drodzy mieszkańcy……. I to wszystko dzieje się na waszych oczach! Mógł być komisariat który służy całemu społeczeństwu, bezpieczeństwu, rozwojowi! Mogła firma przenieść swoją siedzibę co dałoby ogromne wpływy jak tez możliwości promocji zachęcenia innych. Mogły być nowe miejsca pracy! A tak mamy Agencje PKO. Mamy  Gresia i „swojaków” i czyjeś interesy, ich miejsca pracy! Super!

Czy pan asystent Rafał Greś nie mógł nadal prowadzić agencji PKO w GOK-u? Czyje interesy przyszedł załatwić? W czyim interesie działa Burmistrz Konończuk ? Ile i czy my – społeczeństwo musimy jeszcze płacić „długi wyborcze” Konończuka?

Czas na zmiany! I niech niektórzy dalej klaszczą i się cieszą. Dla społeczeństwa jest to tragedia!!! Ale zebrało się towarzycho!!! Czy nas – społeczeństwo mają za nic?!!! Czy dlatego przeszkadza radna Ancipiuk? Czy z takich powodów chce się jej wygasić mandat? Widać, że niektórym jest bardzo niewygodna! Jak możecie nazwać postępowanie Burmistrza Konończuka? Jak nazwać postępowanie Gresia? Jak nazwać postępowanie ekipy Konończuka z jego radnymi na czele! Czy kłamstwo Konończuka w sprawie przetargu na pomieszczenia jest kłamstwem a może trochę trzeba dodać pachnideł! Dla nas sprawa jest śmierdząca i tyle!!! A co wy o tym myślicie? Czas na zmiany – no to są! Czy w naszej gminie są jeszcze ludzie dla których leży na sercu dobro gminy? Dobra opinia? To wszystko świadczy o nas! I to dzieje się na oczach całego społeczeństwa! Czy są ludzie honoru? Którzy kochają te miasto jego mieszkańców? Zdajemy sobie sprawę, że po tego typu artykułach agresja w stronę naszego bloga i ludzi związanych z Małą Ojczyzną wzrośnie! Ale będziemy starali się wytrwać najdłużej jak będziemy mieli siły! Tylko co jeszcze tu dodać? Na co czekać? Czy nie nadszedł czas aby ludzie na ten temat oficjalnie się wypowiedzieli? Czy dalej aprobują takie zachowanie? Czy Burmistrz Konończuk wraz ze swoją ekipą ma przyzwolenie na dalsze gospodarzenie czy je utracił? Wielu mówi, pisze do nas o referendum. A może już czas sprawdzić czy społeczeństwo ma ostateczny głos? Czy burmistrz może postępować jak chce według własnego widzimisię nie licząc się ze znaczną jego częścią?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.