Podsumowanie sierpniowego wydania Gazety Michałowa – naszym zdaniem:

Poniżej prezentujemy podsumowanie do wrześniowego numeru Gazety Michałowa czyli cenzura,fragmenty kłamstw, insynuacji, pomówień propagandy Ratusza, Burmistrza Konończuka i jego ekipy oraz nasze komentarze w tych sprawach:

- Teksty z naszego bloga w Gazecie Michałowa nie będą publikowane! Zdaniem propagandy Ratusza godzą w dobre imię burmistrza i jego otoczenia! – Czy to nie jest już cenzura?! Otoczenie burmistrza kto to taki?! Czy doczekaliśmy się elit które krytyce nie podlegają?

-Czy Burmistrz Konończuk zwiększył zadłużenie gminy? „Przewidywany wskaźnik poziomu zadłużenia obejmującego wszystkie zaciągnięte dotąd zobowiązania wyniesie na koniec 2015 roku – 27,94% przy obowiązującym poprzednio limicie określonym ustawą o finansach publicznych na poziomie 60%”. Koniec cytatu i sprawy. A więc poziom długu jest porównywalny a nie jak twierdził Konończuk zbliża się do granicy dopuszczonej w ustawie!

-Pozwala pani pisać nieprawdę atakować szkołę a sama się pani w jej niedawno uczyła

- „…radny, który łącznie z rodziną siedzi na garnuszku burmistrza…” Szanowni mieszkańcy zastanawiamy się co chodzi po głowie dla asystenta burmistrza. Od kiedy pracownicy w urzędzie i jednostkach są na garnuszku burmistrza? To już nie burmistrz jest na naszym garnuszku? – karygodne stwierdzenie asystenta Gryca!……

-Gryc próbuje wciągnąć sprytnie nas w dyskusje o poprzednim burmistrzu ale my się nie damy obecnie burmistrzem jest Konończuk o tym dyskutujmy! O poprzednim powiedziano już wszystko zarówno dobrego jak i złego a mieszkańcy rozsądzą sami kto działał dla nich dobra dzięki komu żyje się im lepiej, kto dla nich coś zrobił.

-Jeżeli chodzi o Burmistrza Konończuka krytycznego zdania pani Redaktor Dąbrowska nie wyraża a wręcz odwrotnie łagodzi, pomija, wydaje się być ‘ślepa” na jego reżimowe metody, na lekceważenie ludzi, na niedotrzymywane obietnice wyborcze, na niegospodarność brak fachowości, kumoterstwo!

-Nie przeszkadza pani redaktor to w umieszczaniu w dwóch ostatnich numerach ( sierpień i wrzesień) Gazety Michałowa plugawych, kłamliwych, atakujących tekstów o radnych będących nie w obozie władzy Burmistrza Konończuka. Atakujących radną Ancipiuk, poprzedniego burmistrza, naszego blog

-A kto inny jak nie redaktor naczelny decyduje o tym który tekst w gazecie „pójdzie” a który nie? A może u pani decyduje kto inny

- Pani redaktor informację przyjmujemy ze smutkiem i ubolewaniem. Czyżby cenzura

- Dlaczego pani redaktor Dąbrowska ma podwójne standardy? Czy stać panią na odrobinę uczciwości? Czy będzie pani wpisywała się w linię polityczną Ratusza?

-. A tak swoją droga czy wy wszyscy zaraziliście się od Burmistrza Konończuka, że mówicie jedno a robicie drugi? Dlaczego umieszcza pani teksty o innych osobach nie zapewniając jednocześnie możliwości ustosunkowania się drugiej strony do sprawy

- Pani redaktor Dąbrowska – nie warto służyć tym którzy akurat są przy władzy warto służyć społeczeństwu

- Wodociąg do Maciejkowej Góry – 100 tys. zł. a z UE pieniędzy zero

- To właśnie starosta powołał się na opinię jakiegoś strażaka na wskutek czego wycofał się z podjętych ustaleń tj. sprzedaży szkoły a nie z winy gminy jak podano kłamliwie przeinaczając słowa radnego powiatowego.

- Szanowni mieszkańcy z naszych informacji wynika, że PKS nadal jest zainteresowany dowozem uczniów do szkół. Czy może burmistrz rozmawiał sam z Prezesem, Dyrektorem czy Kierownikiem odpowiedzialnym za kursy? Otóż nic nam o tym nie wiadomo! Natomiast jak ustaliliśmy pracownik Ratusza rozmawiał z pracownikiem PKS!!! Nie wymaga to dalszego komentarza. Wówczas wyszłoby na jaw, że bez potrzeby zakupił autokar! Widzimy więc ile kosztują nas mieszkańców błędy Konończuka i nieprzyznawanie się do błędu! Mogliśmy oszczędzić około 300 tys. zł rocznie a mieszkańcy mieliby dogodny dojazd.

- Radna Ancipiuk nie prowadziła działalności gospodarczej jak też nie była pracownikiem wójta/burmistrza tak jak to miało miejsce w przypadku innych radnych którym wygaszono mandaty! To wielka i zasadnicza różnica!

-Artykuł „Bezradni radni” będący niemalże kserem stanowiska Ratusza do tej sprawy – trudno jak pani powiedziała w sprawach Gminy pani swojej opinii nie wyraża – trudno uwierzyć ale próbujcie dalej może ludzie uwierzą

- W przypadku wątpliwości a tym bardziej jak u pani Ancipiuk braku dowodów a nawet przesłanek, wątpliwości rozstrzyga na korzyść w tym przypadku radnego

- Urzędnik asystent Burmistrza Włodzimierza Konończuka pan Gryc w gazecie pisze a pani redaktor Dąbrowska publikuje, że w jego ocenie „publikacje na blogu to jeden fałsz i obłuda”. Mówi to urzędnik asystent burmistrza który przed wyborami twierdził, że wszystko dla dobra ludzi a sam jako jeden z pierwszych pcha się na stołek. Rozumiemy władza teraz może innych obrażać a na straży tego ma pani redaktor zamiar stać?

- To w gminie nie ma bardziej potrzebujących, że pracę otrzymuje emeryt z pokaźną emeryturą? Pisze to człowiek który otrzymał największą w historii gminy bonifikatę 50tys zł  do zakupu domu komunalnego! Czy nie jest to kumoterstwo?

- Natomiast Burmistrz i jego ekipa zamiast wziąć się do roboty widzimy co wyprawia. Po co te utarczki medialne wyłóżcie na stół swoje dokonania.

-. Ale czy nie ruszyły żadne programy unijne? Otóż ruszyły! Czy burmistrz złożył wnioski o pozyskanie? Otóż z tego co wiemy nie złożył! Bo inaczej pan by o tym poinformował. Czy można aplikować z innych źródeł?  Można! Czy inne jednostki samorządowe mogą inwestować u nas mogą? To czemu tego wszystkiego nie ma? Czemu Burmistrz Konończuk nie ściąga pieniędzy, inwestycji w różnej formie

- Jak mawiał klasyk i smutno i durno, że jeszcze niedawno cieszyliśmy się z pozyskiwania, ściągania milionów do naszej gminy a teraz władza „karze” nam cieszyć się 30 tys. co stanowi ułamek możliwości i tego co było jeszcze nie tak dawno. Uważamy, że takim działaniem pani redaktor i propaganda ratusza szkodzi gminie bo nie wpływa to motywująco na Burmistrza Konończuka bo skoro ich cieszy 30 tys zł to …

- A  Burmistrz z ekipą nie dla miejsc noclegowych, nie dla nowego przedszkola, brak planu inwestycyjnego, brak określenia źródeł pozyskania pieniędzy zewnętrznych, jeden radny ‘zaszczuty’, drugiemu próbuje się wygasić mandat szuka się haków czy to jest dobrze?

- Rozumiemy, że jest to przygotowanie do tego aby za 3 lata powiedzieć, że jak coś nie wyjdzie to oni winni, oni stanowili większość! Nie uda się to WAM! Przed wyborami pamiętamy hasła komu trzeba powierzyć gminę, komu trzeba powierzyć ster rządów. Burmistrzowi – nowemu – Konończukowi.  Macie ster to sterujcie ale nie na mieliznę

Gryc pyta „jak ma się zachować nowo wybrany gospodarz, zrównać z ziemią i zaorać to co robił poprzednik czy zakończyć będące w toku inwestycje?” Te pytanie zadaje propaganda ratusza w sytuacji gdy właśnie burmistrz zaorał i zrównał z ziemią inwestycje rozpoczęte przez poprzednika ( miejsca noclegowe, przedszkole)

-Teraz wybory wygrał Konończukz Gospodarna i Praworządna Gmina i z radnymi ze swego komitetu obiecał mieszkańcom, że potrafi lepiej! Więc czekamy! Chyba, że chcecie ludziom powiedzieć, że Konończuk takiej odpowiedzialności wziąć nie chce! Trzeba było o tym powiedzieć ludziom przed wyborami

- Zapomniał pani redaktor napisać o zwolnieniach za poglądy, żądaniu określenia się, rezygnacji radnych i sołtysa, wygaszaniu mandatów czy atmosferze jaka panuje. Burmistrz Konończuk „przyciśnięty do muru” postawiony przed faktem zastraszania kończy rozmowę z redaktorem Radia Białystok i „ucieka”

- kiedyś radni z innych komitetów przekonywali się do Burmistrza Nazarki z pana Gryca chyba również a dzisiaj rezygnują z mandatów lub są szukane na nich haki

- Pan asystent, pani redaktor Burmistrz i cała wasza ekipa - ludzie którzy jeszcze wczoraj jak szli po władzę mieli usta pełne słów o rzetelności, niezależności prasy, braku cenzury swobody wypowiedzi – a dzisiaj co robią?

Tak się zastanawiamy czy asystent Burmistrza Konończuka pan Gryc osiągnął już swój cel czy ma coś jeszcze na oku? Dla pani redaktor chcemy w prezencie dedykować piosenkę Perfektu „Autobiografia”  szczególnie ten fragment „ … w knajpie dla braw klezmer kazał mi grać takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd. W wyrku na wznak przechlapałem swój czas najlepszy czas…”. Zapraszamy do dyskusji na naszym blogu.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd, Życie codzienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.